Zbrojovka prohrála ve Varnsdorfu v prodloužení a v domácím poháru končí

Není to pro ně oblíbený soupeř. Varnsdorf fotbalistům Zbrojovky vzdoroval už v utkání druhé ligy, když na jihu Moravy vybojoval remízu 2:2. Teď si severočeský tým vyšlápl na Brno v domácím poháru, v němž zvítězil 4:2 po prodloužení. Zbrojovka tak letošní putování Mol Cupem končí ve třetím kole.

Brňané prohrávali od 24. minuty po hlavičce Martina Kouřila, těsně před koncem první půle srovnal Jan Hladík.

V 77. minutě pak obrátil výsledek hostující kapitán Jakub Řezníček, jenže za dvě minuty si vlastní branku vstřelil brněnský zadák Matěj Hrabina.

Duel dospěl do prodloužení a v 97. minutě se kuriózně hrudí prosadil domácí Ondřej Kocourek. Varnsdorf hrál lépe a vítěznou pojistku přidal po parádní akci ve 115. minutě Patrik Schön.

Varnsdorf se zlobil na rozhodčí, jelikož při druhé brance dostal brankář Adam Richter ránu do obličeje a musel střídat. Mladý Martin Vaňák ale svou roli zvládl, branku už nepustil a svým výkonem přispěl k postupu do osmifinále.

Ve čtvrtek zasáhne do třetího kola Mol Cupu také druholigový Vyškov, který na domácím stadionu v Drnovicích přivítá od půl čtvrté odpoledne prvoligový Zlín.

Varnsdorf – Zbrojovka Brno 4:2 (1:1) po prodloužení

Branky: 24. Kouřil, 79. Hrabina vlastní, 97. Kocourek, 115. Schön – 45. Hladík, 77. Řezníček.
Rozhodčí: Ulrich – Arnošt, Šimáček.
ŽK: 76. Hušek, 78. Kouřil, 108. Vaňák – 26. Kryštůfek, 54. Rogožan, 56. Hladík, 104. Texl.
Diváci: 710.

Varnsdorf: Vaňák – Richter M., Kouřil, Hušek, Heppner – Bláha, Ondráček (68. Lauko) – Rudnytskyy (68. Schön), Dordič (118. Breda), Pajrkt (46. Kocourek (116. Zbrožek) – Šimon (68. Velich)
Zbrojovka Brno: Floder – Hlavica, Kryštůfek (38. Hrabina), Štěrba (95. Černín) – Bariš, Texl (106. Lacík), Fousek (46. Rogožan), Moravec – Štepanovský (106. Sedlák), Řezníček, Hladík (110. Matula).


Autor: Jaroslav Kára

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/fotbal_region/zbrojovka-prohrala-ve-varnsdorfu-v-prodlouzeni-a-v-domacim-poharu-konci-20211006.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací