Zbrojovka dotlačila balon do sítě, o výhru nad Zlínem ji připravil VAR

Dvě minuty před koncem utkání propukla ve Wedos Areně obrovská radost, když po dvou zblokovaných střelách nasměroval balon do sítě brněnský záložník Damián Bariš. Jenže euforie byla předčasná.

Rozhodčí Petr Hocek přezkoumal situaci u VAR a k nevůli i překvapení většiny přítomných na stadionu branku neuznal. Zbrojovka tak v devatenáctém kole FORTUNA:LIGY doma remizovala se Zlínem 0:0. „Cítím křivdu. Podle mě to byl gól. Nikdo se k tomu z rozhodčích nevyjádřil,“ nechápal brněnský kouč Richard Dostálek. Po odvolání branky se snesla na rozhodčí řada peprných nadávek ze všech koutů hlavní tribuny.

Gól sudí pravděpodobně neuznal kvůli předcházejícímu faulu Daniela Fily na Marka Hlinku. „Údajně tam faul byl, ale jak se k tomu mám vyjadřovat? Situaci jsem viděl v reálu, mně přišla normální. Sledoval jsem ji i několikrát na videu a pokud rozhodčí vyhodnotil kontakt Dana Fila jako faulový, nerozumím tomu, proč nevyhodnotil situaci o tři vteřiny dřív na Pachlopníka jako penaltový faul. To jsou samozřejmě věci, nad kterými zůstává rozum stát. Ale k tomu se musí vyjádřit rozhodčí, ne my,“ zlobil se Dostálek.

Slovenský středopolař Bariš prožil v rozmezí dvou minut nával opačných emocí. „Radoval jsem se, nikdo v tom momentě nečekal, že to může být faul. Když jsem viděl, že rozhodčí něco řeší, jen jsem doufal. A když to neuznal, přišlo zklamání a frustrace, dáte konečně vítězný gól a odvolají ho. Bohužel,“ smutnil Bariš. „V této době už jsou hráči asi zvyklí, že pomalu v každém druhém zápase nastane taková situace, že se gól neuzná,“ dodal.

Přitom v úterý napsal majitel brněnského klubu Václav Bartoněk otevřený dopis předsedovi fotbalové asociace Martinu Malíkovi, ve kterém vyjádřil nespokojenost s činností videorozhodčích a uvedl, že VAR „pracuje zcela chaoticky, nesystémově, nejednotně a s velkou mírou chybovosti ve vyhodnocování jednotlivých herních situací." Až do zlepšení stavu odmítá klub platit poplatky za VAR na utkáních.

V sobotu získal brněnský klub se systémem videorozhodčího další krušnou zkušenost. „Přijde mi, že rozhodčích začíná být čím dál víc na zápasech a bohužel situace jsou čím dál nekonkrétnější,“ utrousil Dostálek.

Zbrojovka měla většinu duelu víc ze hry a vytvořila si několik velkých příležitostí, jenže branku nevstřelili Ondřej Vaněk, Jakub Sural ani ve druhé půli Antonín Růsek. „Myslím, že jsme měli dost zajímavých okamžiků během utkání, které budily vášně. Situace, které gólem skončily, nebo skončily. Těžko se mi hodnotí takové utkání. Měli jsme velmi slušné příležitosti, o to víc nás mrzí, že to neskončilo vítězstvím,“ povídal Dostálek.

Zbrojovka zůstala v tabulce patnáctá, na třináctý Zlín dál ztrácí pět bodů. „Věděli jsme, že jde o hodně oběma mužstvům, mentální vítězství by tým posouvalo vysoko. Nesměli jsme prohrát a neprohráli jsme, takže to jsme splnili,“ oddechl si zlínský kouč Bohumil Páník.

Zbrojovka Brno – Fastav Zlín 0:0

Rozhodčí: Hocek – Hájek, Dohnálek. 
Žluté karty: 70. J. Sedlák – 52. Cedidla, 60. Simerský.
Držení míče: 51 % - 49 %. 
Střely na branku:
 3:3. 
Střely mimo: 5:1. 
Rohy: 2:2. 
Ofsajdy: 2:5. 
Fauly: 21:19.

FC Zbrojovka Brno: Floder – Pernica, Dreksa (C), Jakub Šural – Bariš, J. Sedlák, Vaněk (83. Texl), Štepanovský (76. Pachlopník), Jan Moravec – Růsek (87. Fila), Hladík (76. Přichystal).
FC Fastav Zlín: S. Dostál – Simerský, P. Buchta, Conde, Janošek (87. Hlinka) – Potočný, Cedidla, Fantiš, Procházka – Janetzký (63. Dramé), Poznar (C).


Autor: Jaroslav Kára

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/fotbal-prvni-liga/zbrojovka-dotlacila-balon-do-site-o-vyhru-nad-zlinem-ji-pripravil-var-20210213.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací