Zbrojovce pomůže zadák Štěrba, kapitán Dreksa v klubu končí

Náhradu za kapitána Pavla Dreksu, který brněnský klub opouští, našli druholigoví fotbalisté Zbrojovky na Hané. Z Olomouce přichází na hostování zadák Jan Štěrba.

Šestadvacetiletý obránce naskočil v uplynulém prvoligovém ročníku jen do šesti utkání, v Brně by rád svou zápasovou praxi navýšil. „O zájmu Brna jsem se dozvěděl v průběhu minulého týdne, kdy jsem mluvil s pány Požárem a Dostálkem. Ptali se, zda mám zájem i já, což jsem potvrdil, pak už to bylo na klubech a povedlo se to. Jsem rád,“ uvedl pro klubový web Štěrba.

Kromě Sigmy oblékal zatím jen dres Karviné při půlročním hostování. V nejvyšší soutěži naskočil do 49 utkání a vstřelil dvě branky, teď se připravuje na vůdčí roli v druholigové Zbrojovce. „Neberu to jako krok dolů, poslední rok nebyl v mnoha ohledech ideální, před koronou jsem hrával, ale pak přišlo zranění, covid, takže jsem zvládl jen pár zápasů. Jsem rád, že Brno projevilo zájem, patří do ligy a budu dělat vše pro to, aby se to povedlo,“ vzkázal Štěrba.

Od mateřské Sigmy zatím dostal povolení k tréninku, oba kluby finalizují podmínky hostování. Štěrba může využít zkušenosti, protože s Olomoucí dvakrát postoupil mezi elitu. „Při prvním postupu jsem se připojil jako mladý hráč později, ale u druhého už jsem hrál klíčovější roli. Věřím, že je v našich silách boj o postup zvládnout i letos,“ podotkl.

V Brně rozhodně nejde do neznámého prostředí. „Ze Sigmy znám Jirku Texla, s Honzou Hladíkem a Honzou Hlavicou jsem vyrůstal, s Hlavem jsem dokonce dlouho bydlel. Znám i Zavoše, Petera Štepanovského, Honzu Moravce a Martina Berkovce, snad jsem na nikoho nezapomněl,“ jmenoval Štěrba.

Ve snaze o návrat do nejvyšší soutěže už Zbrojovce nepomůže kapitán Dreksa, která se netajil touhou odejít a brněnský klub se s jedenatřicetiletým zadákem domluvil na ukončení smlouvy. Dreksa přišel do Brna loni v zimě, naskočil do 14 druholigových a 23 prvoligových utkání.


Autor: Jaroslav Kára

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/fotbal-druha-liga/zbrojovka-ma-posilu-do-obrany-z-olomouce-prichazi-stoper-sterba-20210628.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací