Líšeň měla víc ze hry a sahala po bodu, ovšem pojišťující třetí branku zařídil sokolovský útočník Marek Červenka. „Jsme hrozně naivní mužstvo. Víme, že se spoléhají na brejky a nakopávají míče na Červenku. Upozorňujeme na něj, přesně víme, kdo ho má dostupovat, ale nastoupíme na hřiště a jako bychom video ani neměli,“ láteřil líšeňský trenér Milan Valachovič.

Jeho svěřenci prohrávali v duelu, který mohl v případě výhry rozhodnout o definitivní záchraně Líšně v soutěži, už od páté minuty. Prosadil se Stanislav Vávra a po minutě na hřišti další branku přidal střídající Šimon Šmehyl. „Do zápasu jsme nevstoupili dobře a pak se to s námi vezlo. První poločas nestál za nic, málo bojovnosti, důrazu, všude jsme byli pozdě,“ líčil líšeňský obránce Ondřej Ševčík.

Po sobotní remíze 0:0 v Ústí se vrátil líšeňský kouč ke hře na dva útočníky, Jana Silného a Martina Zikla. „Těžko se něco honí, když máme čtyři stoprocentní šance a nedáme je. Jen Silný měl tři, Zikl se zničehonic zblázní a nesmyslně si odskakuje na roh vápna. Pak nemůžeme pomýšlet na úspěch. Ještě uděláme tři chyby, které soupeř potrestá. Naprostá stupidita,“ kroutil hlavou Valachovič.

Jednu příležitost přece jen proměnil Zikl, když potrestal chybu Ondřeje Rumla. „Domácím pak narostla křídla, ale jsme spokojení, venku jsme ještě nevyhráli. Od nesestupových míst jsme teď dva body, což nám dává velkou motivaci,“ řekl sokolovský trenér Bohuslav Pilný.

Prohru se Sokolovem může stále devátá Líšeň napravit v neděli na hřišti Vítkovic.

Líšeň - Sokolov 1:3 (0:2)

Branky: 46. Zikl – 5. Vávra, 39. Šmehyl, 88. Červenka.
Rozhodčí: Hanousek – Šimáček, Matoušek.
Žluté karty: 13. Kovář, 59. Hasil, 88. Jakub Dvořák II., 90+2. Ju (všichni Sokolov).

Líšeň: Halouska – Jeřábek, Hlavica (K), O. Ševčík – Kučera – Vasiljev, Málek (62. O. Vintr), Matocha (76. Fall), Rolinek (62. Demeter) – Silný (62. T. Machálek), Zikl.
Sokolov: Fryšták (K) – Ruml, Tkadlec (46. Jakub Dvořák II.), Hasil, Vondra – Skopec, Kopřiva – Krátký (38. Šmehyl), Kovář (68. Štursa), Vávra (63. Ju) – Červenka.