SK Líšeň

Fotbal
Stadion SK Líšeň - Kučerova 1776/4, Líšeň, 628 00 Brno | mapa

První zmínka o kopané v Líšni se datuje již z doby před 1. světovou válkou, tedy do let 1911 – 1914, kdy bylo v Líšni několik mladých studentů a dělníků, kteří se snažili tento sport prosadit. Sportovní klub ČS Líšeň vznikl na ustavující výborové schůzi dne 20.května roku 1924 konané v hostinci u Slezáků. Nově založený fotbalový klub v Líšni měl zpočátku 89 členů, z nichž se plných 59 aktivně podílelo na činnosti oddílu. Fotbalový klub začal fungovat, zapojil se do soutěží a utkání. Od svého vzniku klade Líšeňský fotbalový klub velký důraz na práci s mládeží. Líšeňský fotbal si za 90 let své existence prošel skutečně vším. Zažil excelentní úspěchy, ohromná zklamání, slavné postupy i hořká zklamání z pádů. Několikrát hrozil klubu zánik nebo krach, ale naštěstí díky nezměrnému úsilí sportovců a jejich vedení dokráčel do dnešních dnů ekonomické stability, výrazného rozvoje areálu a slibných plánů do budoucna. Součástí velké rodiny SK Líšeň jsou i tři futsalové celky, družstvo seniorů a dívek.

Fotbalový areál se nachází na adrese Kučerova 4, v městské části Brno Líšeň.

Hlavní vstup do stadionu pro fanoušky je z ulice Kučerova, vstup do sektoru hostí z parkoviště na okraji ulice Kučerova.

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací