V Praze jako doma. Kometa z dramatu bere bod, vaz jí zlomilo vyloučení

Jako by se jím zalíbila dramata. I třetí a poslední zápas hokejistů Komety při venkovní sérii dospěl do prodloužení. Na rozdíl od duelů v Třinci a Plzni ovšem Brňané tentokrát prohráli. V O2 areně podlehli Spartě v nastavení 2:3. V extrémně vyrovnané extraligové tabulce jim patří devátá pozice.

„Byl to super zápas, vyrovnaný. Bohužel jsme nedosáhli na další bod v prodloužení,“ pravil asistent brněnského trenéra Jiří Horáček.

Jihomoravany hnala také podpora od brněnských fanoušků, kteří zavítali do největší arény v republice, duel sledovalo celkově takřka devět tisíc diváků. „Jsme hrozně rádi, že nám tady naši fanoušci vytvořili parádní kulisu. Udělali nám domácí prostředí a my jsme hrozně vděční za to, že za námi přijeli,“ ocenil Horáček.

Brňané se na ledě Sparty na rozdíl od minulého ročníku, kdy tam schytali dva výprasky, chovali jako smělý host. Dvakrát vedli, když se o obě trefy postarali dva nejlepší střelci brněnského družstva. V deváté minutě otevřel skóre Peter Mueller. Na jeho branku zareagoval o pět minut později vyrovnávací trefou Patrik Prymula.

Ve 26. minutě udeřil ve vlastním oslabení ve výborné fazóně hrající Luboš Horký, jenž zužitkoval přihrávku od svého dvorního nahrávače Michala Krištofa. Napumpované hosty opařil těsně před koncem druhé části domácí forvard Roman Horák, jenž v přesilovce překonal brankáře Lukáše Klimeše, který dostal podruhé v sezoně přednost v bráně Komety před Matejem Tomkem.

Duel dospěl do prodloužení, v němž hostům zlomilo vaz vyloučení Alexandra Malleta. Výhru Pražanům vystřelil v početní převaze Filip Chlapík. „Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém jsme víceméně dotahovali. V prodloužení se k nám malinko přiklonilo štěstí tečovanou střelou. Jsme samozřejmě za dva body proti Brnu rádi,“ pravil trenér pražského celku Josef Jandač.

Kometu čeká další duel v úterý, kdy se představí doma proti Českým Budějovicím. Utkání začne v pět hodin odpoledne, o hodinu dřív, než bylo původně avizováno.

Sparta Praha - Kometa Brno 3:2 pp.

Třetiny: 1:1, 1:1, 0:0 – 1:0.
Branky a nahrávky: 14. Prymula (Buchtele), 40. R. Horák (Řepík, Tomáš Dvořák), 64. F. Chlapík (D. Kaše) – 9. Mueller (P. Holík, Roth), 26. L. Horký (Krištof).
Rozhodčí: Hradil, Šindel – Ondráček, Špůr.
Vyloučení: 4:6.