V Opavě padaly branky jenom z penalt! Líšeň pouze remizovala

Jen pár minut je dělilo od posunu na druhou příčku. Líšeňští fotbalisté remizovali v desátém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na hřišti Opavy 1:1. Z pokutového kopu vyrovnal v poslední minutě nejlepší střelec domácího týmu Matěj Helešic.

Opavský kouč Roman West nasadil místo vykartovaného Didibu Darmovzala. Už ve 13. minutě si vzali slovo Jihomoravané. Vtrhli do rozhozené obrany, do míče se opřel Rolinek a ten po tečované ráně skončil nad břevnem. O pár okamžiku později střílel na druhé straně Kadlec, ovšem bránu netrefil. Ve 31. minutě poslal do opavského vápna centr Stáňa, Hnaníček fauloval Silného a penalta byla na světě. K její exekuci se postavil exhlučínský Málek a gólman Digaňa byl bez šance. Domácí chtěli s výsledkem něco udělat, nejblíže k tomu byl Kramář, jenomže jeho střele chyběla razance.

Tři minuty po přestávce se Opava radovala z gólu, ale ten nebyl Helešicovi uznán, sudí Kvítek odpískal útočný faul jednomu z domácích hráčů. V 56. minutě se do míče opřel Celba, jeho dělovku vyrazil jeden z obránců na rohový kop. V 76. minutě mohl vyrovnat Pisačič. Střílel přes hlavu, ale branku je kousek minul. Deset minut před poločasem šli hosté do brejku. Bednář naservíroval balon před bránu Stáňovi, který těsně minul. V samotném závěru se přece jen Opavští dočkali vyrovnávací branky. Zákrok ve vápně na Rataje byl posouzen jako penaltový. K exekuci pokutového kopu se postavil Helešic a vyrovnal na konečných 1:1.

Slezský FC Opava – Líšeň 1:1 (0:1)

Branky: 90. Helešic (penalta) - 33. Málek (penalta).
Rozhodčí: Kvítek – Ratajová, Poživil.
ŽK: Rychý, Hnaníček - Silný, Málek, Ševčík.
Diváci: 1 161.

SFC Opava: Digaňa – Celba, Hnaníček, Janoščín, Kadlec – Darmovzal (75. Rataj), Rychlý – Šigut (65. Pikul), Lukáš Holík, Helešic – Kramář (46. Pisačič). Trenér: Roman West.
Líšeň: Veselý – Pašek (85. Burda), Jeřábek, O. Ševčík, Lutonský – Kučera – Stáňa, Málek, Matocha (85. Ulbrich), Rolinek (78. Bednář) – Silný (69. Zikl). Trenér: Milan Valachovič.

Autor: Roman Brhel