Úspěch přitahuje pozornost. Líšni hrozí odchod opor, Hladíka už vábí Opava

Brno – Třináct bodů nad sestupovými příčkami se na začátku dlouhé zimní přestávky nacházejí fotbalisté Líšně. Nováček FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se usadil na osmé pozici a ideálně nakročil ke splnění cíle: záchraně ve druhé lize. „Podzim byl výborný po všech stránkách, takový snad ani nelze zopakovat. Je to neskutečný úspěch, všechno se povedlo,“ rozplýval se líšeňský předseda Karel Hladiš.

Jenže nečekaný úspěch s sebou přináší i nové starosti. O opory klubu z východu Brna se totiž zajímají jiné celky, ať už ze špičky druhé nejvyšší soutěže nebo první ligy. „Někdo se začíná ozývat, zatím to není vyloženě aktuální,“ potvrdil Hladiš, který se připravuje na odchody. „Jestli někoho pustíme, musíme mít náhradu,“ doplnil.

Výrazně zaujal například útočník Jan Hladík, který se na podzim pětkrát zapsal mezi střelce. „Nějaká komunikace s kluby proběhla, ale nic podepsaného nikde nemám. Koho by nelákala první liga nebo ambiciózní druholigové kluby, které chtějí postoupit. Byl by to zase krok dopředu,“ sdělil včera Hladík Deníku Rovnost.

O šestadvacetiletého forvarda usiluje například Opava. „Nějaká jednání s Opavou můžu potvrdit. Je toho víc, ale mám do konce června podepsanou smlouvu v Líšni. Uvidíme, jestli se kluby domluví,“ řekl Hladík.

Ten přitom v létě už nepočítal s profesionální kariérou. „Chtěl jsem s fotbalem skončit, měl jsem práci, ale pak přišla nabídka od Líšně a vůbec mě nenapadlo, že bych šel ještě do nějakého většího klubu,“ potěšilo Hladíka.

Úspěšný půlrok prožil také obránce a líšeňský kapitán Jan Hlavica. „Samozřejmě se dá předpokládat, že když jsme na podzim uhráli tolik bodů, bude o některé jednotlivce zájem. Prožil jsem vydařený podzim a jsem rád, co se nám s Líšní povedlo. Uvidíme, co se bude dít. Jednání se teprve rozjedou, teď na stole nemám nic konkrétního,“ uvedl Hlavica.

Velmi dobré výkony předváděl také gabonský křídelník Guy Reteno Elekana, který si však musí vyřídit nové vízum. „Jede domů a doufám, že se na jaro vrátí zpátky,“ přál si předseda.

Hostování v lednu končí pěti fotbalistům: Martinu Ziklovi a Marku Vintru ze Zbrojovky, Michalu Jeřábkovi z Vyškova, Ondřeji Bačovi ze Zlín a Ondřeji Ševčíkovi ze Sokolova. Jejich pokračování bude klub teprve řešit. „Líšeň by mě moc ráda udržela, ale chci se radši vrátit do Zlína, zabojovat o místo v první lize a pomoct ševcům,“ vzkázal Bačo.

Podzimní čísla Líšně

Nejvíc odehraných minut: 1440 – Čermák, 1423 – Machálek, 1350 – Hladík, 1346 – Reteno Elekana, 1324 – Hlavica, 1260 – Šustr, 1250 – Jeřábek, 810 – Bačo
Nejvíc branek: 6 – M. Vintr, 5 – Hladík, 4 – Machálek, 3 – Reteno Elekana, Zikl, 2 – Krška, Jeřábek, Čermák
Nejvíc žlutých karet: 7 – Hlavica, 5 – Jeřábek, 4 – M. Vintr, Hladík, 3 – Bačo, Čermák, 2 – Suchý, O. Vintr, Minařík, Machálek
Červená karta: 1 – Hlavica
Vychytané nuly: 3 – Šustr


Autor: Jaroslav Kára

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/fotbal-druha-liga/uspech-pritahuje-pozornost-lisni-hrozi-odchod-opor-hladika-uz-vabi-opava-20191128.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací