Toaleťák na ledě? Já bych hodil granáty, soptil po blamáži kouč Kalous

Poprvé po bezmála čtvrt roce mohlo přijít do brněnské hokejové arény víc než tisíc fanoušků. Při úterním extraligovém duelu s Litvínovem ovšem spousta z třech a půl tisíc návštěvníků opustila stadion předčasně, někteří z nich naházeli na led toaletní papír. Hokejisté Komety totiž po jednom z nejhorších výkonů sezony podlehli na domácím ledě Litvínovu bojujícímu o vyhnutí se baráži 1:5 a klesli na desátou příčku tabulky.

„Omlouvám se fanouškům za to, co jsme předvedli, když mohli po delší době přijít na stadion. Házeli na led papíry, já kdybych měl granáty, tak je tam hodím, bylo to šílené,“ soptil trenér Komety Jiří Kalous. Porážku Brna řídili litvínovští Slováci, kteří se postarali o tři branky. K výhře navíc notnou měrou přispěl slovenský brankář hostí Denis Godla, jenž si připsal šestadvacet zásahů.

Jeho protějšek a krajan v bráně Komety Marek Čiliak dlouho držel šance Komety na body, ovšem jeho kouzlo vyprchalo na konci druhé třetiny, kdy přesnou střelou z křídla k protější tyči otevřel skóre Andrej Kudrna. Červenat se Čiliak musel až u trefy z poslední minuty druhé třetiny, kdy mu mezi betony propadlo bekhendové nahození Františka Gerháta. „Čilo za nic nemůže, občas brankář dostane i blbý gól, ale držel nás, měli jsme mu víc pomoct,“ poznamenal brněnský obránce Michal Gulaši.

Dílo zmaru dokonali hosté ve třetí třetině, kdy se v rozmezí minuty a půl trefil další Slovák Matúš Súkel a za chvíli Martin Havelka po přihrávce Viktora Hübla, který si tak připsal 900. extraligový bod kariéry. Za domácí sice korigoval skóre svým prvním gólem od konce října Andrej Kollár, ale poslední slovo měl hostující Aaron Irving. „Zvládli jsme to parádně, přistoupili jsme k zápasu výborně. Byl to vynikající výkon brankáře i ostatních kluků,“ lebedil si trenér Litvínova Vladimír Růžička.

Jeho svěřenci se vzdálili Kladnu na barážové příčce na rozdíl osmi bodů, šest jich ztrácí na desátou Kometu. „Nevím, jestli si kluci uvědomují, o co hrajeme. Tým může prohrát, ale ne po takovém bezkrevném výkonu, postrádal jsem emoce i bojovnost. Nebylo tam vůbec nic. Je to pro mě obrovské zklamání, emoce v sobě dost dusím,“ hlesl kouč Kalous.

Kometa Brno - Litvínov 1:5
Třetiny: 0:0, 0:2, 1:3.
Branky a nahrávky: 52. Kollár (Bartejs, Šalé) – 38. Kudrna (Balinskis), 40. Gerhát (Kudrna, Strejček), 42. Sukeľ (Jarůšek), 43. M. Havelka (V. Hübl, P. Svoboda), 59. Irving (Balinskis, P. Straka). Rozhodčí: Šír, Kubičík – Ganger, Rampír.

Autor: Václav Petrů