Stále bez porážky. Kometa předčila Olomouc i napodruhé, rozhodly přesilové hry

Před týdnem o jejich vítězství 2:3 v Olomouci rozhodly až samostatné nájezdy, ve čtvrtek v domácí Winning Group Areně hokejisté brněnské Komety porazili soupeře z Hané za šedesát minut. Před zraky 1523 diváků jim k triumfu 2:1 pomohly dvě využité přesilové hry.

Nejprve ve 34. minutě se prosadil kanadský forvard Alexandre Mallet a o devět minut později vstřelil branku kapitán brněnského týmu Martin Zaťovič. Ten stejně jako v prvním utkání v Olomouci i nyní nastoupil v elitní útočné formaci po boku Luboše Horkého a Petra Holíka. Peter Mueller se v sestavě neobjevil.

Do branky Komety naskočil Lukáš Klimeš, jemuž k vychytané nule scházelo jen 108 sekund. V 59. minutě se totiž o jedinou trefu hostujícího mužstva postaral Michal Kunc, jenž do Olomouce přišel letos v lednu z Komety.

Brňané v pěti přípravných duelech ještě neprohráli. Další utkání je čeká v úterý na domácím ledě se Zlínem.

HC Kometa Brno - HC Olomouc 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 34. Mallet (Haščák, Krištof), 43. Zaťovič (Horký, Holík) – 59. Kunc (Řezníček, Kolouch).
Rozhodčí: Čuňočka, Šudoma – Komínek, Vašíček.
Vyloučení: 6:4.