A právě Mountfield je jeden z nepříjemně se dotahujících pronásledovatelů. Za brněnským celkem zaostává o pět bodů s tím, že má utkání k dobru. „Pro nás je každý zápas enormně důležitý. Mohli jsme na šestém místě odskočit. Jenže jsme nezvládli domácí duel proti Vítkovicím, pak jsme si to rozdali přímo s Vary a zase jsme neuspěli,“ líčil asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Kromě toho, že Brňané si s Karlovými Vary uřízli kopec ostudy po debaklu 1:9, navíc přihráli klubu z lázeňského města tři body. Vary momentálně ztrácí na Brno pouhé dva body, jenže mají o zápas navíc. Situace v tabulce je vskutku prekérní. Pro Kometu je v tomto ohledu pozitivní, že všechno má zatím ve svých rukách.

Proto není čas se babrat v posledních prohrách. „V sobotu měli hráči volno, byli s rodinami a vyčistili si hlavy. V neděli jsme se sešli, ukázali si nějaké věci a něco si vyříkali. Ale nehledali jsme v tom žádnou vědu,“ podotkl Pokorný.

Hráči si devítigólovou nálož vyjasnili hned po zápase. „Ale tohle vyřešíme pouze na ledě, ne pusou. Dostali jsme moc gólů, musíme lépe bránit,“ nabádal brněnský kapitán Martin Zaťovič.

V posledních dvou duelech Kometa dostala čtrnáct gólů. „Takhle to prostě nejde,“ uvědomuje si Zaťovič.

Na druhé straně Brňané příliš neexcelují ani v útoku. Za posledních pět zápasů se jim podařilo skórovat jen devětkrát. „V tomhle je hokej zábavný a náročný zároveň. Pokaždé je obtížné dávat další a další branky. Nikdy to není jen o jednom hráči, vždy záleží na celém týmu. Pokud všichni hrají dobře, vyniknou i jednotlivci,“ pravil brněnský forvard Peter Mueller.

Ten chyběl na pondělním tréninku společně s Martinem Eratem. „Měli nějaké vyřizování. To tak někdy je, každý si občas musí něco zařídit. Proti Hradci by měli hrát,“ ozřejmil Pokorný.

V sestavě se může poprvé objevit útočník Rudolf Červený. „Trénuje s mančaftem, pracuje parádně a chystá se kondičně,“ uvedl Pokorný.

Naopak centr Petr Holík do hry ještě nezasáhne. „Určitý pokrok u něj je. Chodí s námi na led a hrál už i bago, kde byl produktivní. Na zápas to ale ještě není,“ doplnil.

Tak jako tak. Kometa má v úterý o motivaci postaráno. „Hokej se hraje pro lidi a v nedávné době jsme jim moc radosti nedopřáli. Je třeba vyhrát za každou cenu a udržet šestou příčku,“ zmínil Zaťovič.

Boj o šestku

Situace v tabulce:
5. Třinec – 79 bodů (45 duelů)
6. Kometa – 70 bodů (45)
7. Karlovy Vary – 68 bodů (46)
8. Hr. Králové – 65 bodů (44)

Zbývající zápasy Komety:
Kometa – Hradec
Zlín – Kometa
Kometa – Olomouc
Kometa – Liberec
Kometa – Kladno
Plzeň – Kometa
Kometa – Pardubice