Slovenská enkláva sílí. Do Komety přichází reprezentant Krištof

Další útočnou akvizici hlásí hokejová Kometa Brno. Na jih Moravy přichází sedmadvacetiletý forvard Michal Krištof, jenž poslední tři sezony strávil ve finském Kärpätu Oulu. Rodák z Nitry je po Mateji Tomkovi, Marku Ďalogovi, Marcelu Haščákovi a Andreji Kollárovi už pátou slovenskou posilou Komety.

Krištof svou zemi reprezentoval na posledních třech světových šampionátech. „Po sezoně v Oulu jsem požádal svého agenta, aby zjistil situaci, které kluby by měly o mě zájem. Ozvala se Kometa a myslím si, že to byl nejlepší výběr. Těším se na super zázemí, na fanoušky a další výhodou bude i fakt, že to budeme mít po delší době blízko domů," uvedl pro klubvý web Krištof.

Slovenský reprezentant osm z posledních deseti sezon žil ve Finsku, kde se postupně propracoval z juniorské ligy až do elitní soutěže. „Přišel jsem tam jako sedmnáctiletý kluk, musel jsem se naučit postarat se sám o sebe. Celkově velká zkušenost do života. Co se týče hokeje, je to úplně jiná liga než naše slovenská. Ve Finsku se hodně bruslí, je tam vyšší kvalita, rychlost. Jsem rád, že jsem tam byl, ale už se teď hlavou připravuju na Brno," podotkl Krištof.

Hokejisté Komety nyní mají dovolenou. Ke společné letní přípravě se znovu sejdou v pondělí 19. července.


Autor: Václav Petrů

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/hokej_region/kometa-brno-michal-kristof-posila.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací