Sigma porazila Brno videogólem v nastavení

Fotbalisté Olomouce porazili v domácím střetnutí Brno 1:0. Rozhodnutí padlo v nastaveném čase po nečekaném, ale správném verdiktu videorozhodčího, který zrušil odmávaný ofsajd Chytila.

"Jsme za ty tři body moc rádi. Už od začátku týdne jsem hráčům říkal, že ten zápas musíme zvládnout vítězně jakkoliv. Ať gólem v první, nebo v poslední minutě. Když to dopadne takhle jsou to krásné chvíle, ale dovedu se vcítit i do Brňáků, kteří teď odjíždějí s prázdnou," řekl trenér Olomouce Radoslav Látal.

Ten nechal jen na lavičce zkušeného stopera Hubníka, naopak po karetním trestu se Hanákům vrátil do sestavy motor z předchozích zápasů Pablo González. Ten ale příliš nefungoval.

V prvním poločase byli lepší hosté z Brna. Sigma začala nadějně gólem Daňka, který ale neplatil pro ofsajd. A dál už nevyprodukovali Hanáci takřka nic.

Ani Zbrojovka nehrála nějaký zázračný fotbal. Nejméně tři nadějná zakončení si vypracovala. Růsek však z nadějné pozice přestřelil, Vaňkovu střelu po zemi pokryl Mandous A olomoucký gólman se nenechal překvapit ani Hladíkovou pohotovou ránou z otočky po autovém vhazování.

"Nepřijeli jsme hrát na 0:0. Měli jsme snahu doplňovat útočníky," řekl kouč Brna Richard Dostálek.

Oba trenéři v průběhu zápasu přepínali mezi tříčlennou a čtyřčlennou obranou, ale kromě taktických šachů si diváci na moc zábavy nepřišli.

"Zápas nebyl moc kvalitní. Spíš to byla kopaná. Spousta ztrát a soubojů ve středu hřiště," konstatoval i Látal.

Olomouci pomohl po změně stran přesun Zmrzlého z kraje obrany do středu zálohy a přece jen hru trošičku zlepšila. Po centru Chytila se odrazil míč k Hálovi, který však trefil jen vybíhajícího brankáře Šustra. A pak zase dlouhé minuty nic.

Deset minut před koncem mělo Brno největší šanci ve druhém poločase, když po malé domů Poulola Mandous nebezpečně zavrávoral. Kuriozní vlastenec se nekonal, ale hovořilo to za vše.

Gól nepřišel ani po akci Pachlopníka, který se šikovně dostal do vápna a pak nastřelil míč před branku. Po sérii odrazů ale z toho nic nebylo.

Nakonec ale přece jen přišlo kuriózní rozuzlení v nastaveném čase. Střídající Hubník, který šel na poslední minuty na hrot za zraněného Yunise, prodloužil míč za obranu a Chytil po kličce brankáři skóroval.

Takřka všichni včetně domácích hráčů ale byli přesvědčeni o tom, že se bude pískat ofsajd. I asistent rozhodčího měl okamžitě praporek nahoře. Po prozkoumání videa ale nakonec padl překvapivý verdikt. A přihrál Sigmě tři body místo desáté remízy.

"Když dostanete gól v 92. minutě, nikdy to není veselé. To, jestli je to podle videa, nebo ne, bolí úplně stejně. Musíme si spíš vyřešit to, proč došlo k situaci, že šli dva hráči sami na branku," uvedl Dostálek.

Jeho tým je v tabulce stále na patnáctém místě, těsně nad sestupem. Mladá Boleslav má o bod méně, ale také zápas k dobru. Sigma je v tabulce sedmá.

SK Sigma Olomouc – FC Zbrojovka Brno 1:0 (0:0)

Branky: 90.+2 Chytil.
Rozhodčí: Proske – Paták, Leška – Lerch (video).
ŽK: Pachlopník.

Olomouc: Mandous – Látal (77. Zahradníček), Poulolo, Beneš, Zmrzlý – Sladký, Breite (64. Nešpor) – Hála (64. Mihalík), Pablo, Daněk (77. Yunis, 85. Hubník) – Chytil. Trenér: Radoslav Látal.
Brno: Šustr – Pernica, Dreksa, Šural – Štěpanovský (74. Záhumenský), Moravec, Sedlák, Vaněk (86. Hlavica), Bariš (67. Pachlopník) – Růsek, Hladík (67. Přichystal). Trenér: Richard Dostálek.

Autor: Jiří Fišara