Šestnáct let trénuji a je třeba, abych si odpočinul i já, říká Zábranský

Boss opouští střídačku. Majitel hokejové Komety Libor Zábranský končí v roli hlavního trenéra brněnského celku, jenž po čtvrté jasné prohře s Třincem, tentokrát 1:4, vypadl expresně 0:4 na zápasy ze čtvrtfinále extraligového play-off.Brňané v této sezoně obsadí sedmou pozici.

„Není to žádné tajemství. Deklaroval jsem už v minulém ročníku, když jsem k tomu šel, když to bohužel nevyšlo Fialkovi (trenérovi Petru Fialovi, jenž na podzim 2019 vydržel na střídačce jen do půlky listopadu – pozn.red.), že to vezmu do konce sezony. Jenže kvůli covidu a šílenství okolo by bylo manažersky špatně přivést do takového velkoklubu trenéra a nevědět co. Dlouho jsem to avizoval, že po tomto ročníku končím. Šestnáct let trénuji napříč kategoriemi a je třeba, abych si chvilku odpočinul i já,“ poznamenal šéf, jenž v roli hlavního trenéra dovedl brněnskou Kometu ke dvěma mistrovským titulům.

Nyní se hodlá zaměřit na projekt výstavby nové multifunkční arény na výstavišti. „Je to teď naše priorita stejně jako zmírnění ekonomických dopadů kvůli koronavirové situaci. Pro nás je markantní výpadek padesáti milionů korun. Bude to chtít čas,“ prohlásil Zábranský několik desítek minut po čtvrté prohrané partii s Třincem.

I v tomto zápase se hrálo podle not favorita. „Dělali jsme žákovské chyby, Třinec byl lepší a hotovo,“ pravil teď už bývalý hlavní kouč brněnského celku.

Kometu sice dostal do vedení ve třinácté minutě Jakub Klepiš, jenže Třinec o tři minuty později srovnal a na začátku druhé třetiny překlopil utkání na svou stranu.

Kometa tak poprvé od postupu do extraligy v roce 2009 prohrála sérii play-off 0:4 na zápasy. „V říjnu, když tady totálně lítal covid, tak jsem si říkal, že bude zázrak, když dohrajeme celou sezonu a uděláme čtvrtfinále. To se nám povedlo, samozřejmě s jídlem roste chuť, ale Třinec je strašně hokejový a má strašně šikovné hráče. Můžeme být hrdí na to, jak sezonu zvládli naši mladí, ať už to byl Radek Kučeřík, Filip Král nebo Standa Svozil,“ podotkl Zábranský.

V realizačním týmu nadále zůstanou jeho současní asistenti Jiří Horáček s Jozefem Kováčikem, v klubu zůstává také Jan Zachrla. O tom, koho přivede na post hlavního trenéra, zatím jedná. „V průběhu sezony jsem měnil realizační tým. Změny, které jsem udělal, jsem činil s ohledem na následující sezonu. Honza Zachrla má obrovský potenciál. Přemýšlím, že ho povýším. Že bych řekl, kdo bude hlavní trenér, to teď ne. Mám něco rozjednané, ale zatím nikdo není podepsaný,“ zdůraznil Zábranský.

V kuloárech se šušká o příchodu trenéra Jiřího Kalouse. „Spekulace jsou liché, to nechám bez komentáře,“ odvětil Zábranský.


Autor: Václav Petrů

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/hokej_region/kometa-brno-ocelari-trinec-konec-serie.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací