Sen o semifinále je pryč. Házenkáři Brna doma v poháru podlehli Novému Veselí

V úterním večerním čtvrtfinále Českého poháru zdolali házenkáři Nového Veselí celek KP Brno na jeho palubovce 30:28 až po rozstřelu ze sedmimetrových hodů.

Podobně jako v domácím osmifinále proti Jičínu, také úterní pohárový souboj nezačali hráči klubu z Vysočiny ideálně. Celek z jihomoravské metropole měl od úvodních okamžiků ve skóre navrch a po dvaceti minutách už vedl o šest branek - 11:5.

V závěru úvodní třicetiminutovky se ovšem začala role obracet. Ptáčník, Dodica a Flajsar zaznamenali každý po dvou brankách a do poločasové přestávky tak hosté odcházeli s poloviční ztrátou - 14:11.

Druhý poločas nabídl velkou přetahovanou, která se jakoby neustále opakovala ve stejném scénáři. Nové Veselí se dotáhlo na rozdíl jediného gólu, ale domácí celek okamžité poté vedení navýšil. Několikrát dokonce už na čtyři branky k dobru.

Závěrečné dvě minuty ale, podobně jako osmifinále s Jičínem, ale vyzněly pro házenkáře Sokola. Ti vyrovnali na 25:25, o postupujícím mezi nejlepší čtveřici tak musel rozhodnout sedmičkový rozstřel. V něm byl hostující celek stoprocentní, naopak hráči Brna jednou zaváhali. Po výhře 30:28 si tak postup do semifinále zajistilo Nové Veselí.

"Odehráli jsme další z nezapomenutelných utkání. Jsem na hráče nesmírně hrdý, určitě není náhoda, že jsme dokázali otočit už takřka prohraný zápas," pochvaloval si trenér Nového Veselí Peter Kostka.

KP BRNO - NOVÉ VESELÍ 28:30

Rozhodčí: Kichner, Vacula.
Vyloučení: 2:2.
ŽK: 3:1.
Poločas: 14:11.
Po šedesáti minutách: 25:25.
Rozstřel – sedmimetrové hody: 3:5 (Jezdimirović, Horut, Stein – Burnazović, Flajsar, Parolly, Gregorovič, Dodica).

Autor: Tomáš Pohanka