Rozhodla druhá třetina. Hokejisté Komety přivezli všechny tři body z Budějovic

Ve čtvrteční předehrávce 24. extraligového kola dokázali hokejisté Komety Brno naplno bodovat na ledě Českých Budějovic, kde zvítězili těsně 3:2.

Utkání přitom pro celek z jihomoravské metropole nezačalo vůbec dobře. Už po 106 vteřinách hry totiž inkasovali, Roth za brankou při pokusu o rozehrávku trefil Pecha, puk se odrazil k Ondráčkovi, který vybruslil před Tomka a bekhendem otevřel skóre.

Už za další čtyři minuty ale Holík vyrovnal, když sám před gólmanem bez větších problémů zúročil nahrávku od Zaťoviče - 1:1.

V prostřední části pak přišel rozhodující obrat. Horký nejprve nastřelil tyčku domácí svatyně, aby Kometu dostal do vedení v přesilové hře Vincour. Krátce po polovině zápasu pak do odkryté branky přesně zamířil kanonýr Horký - 1:3.

Jihočeši v závěrečné třetině rychle snížili brankou Novotného, ale na vyrovnání se jim už ani přes dlouhou power-play dosáhnout nepodařilo. Nesmírně cenné tři body tak putovaly do Brna.

Tříbodovým ziskem si hokejisté Komety pomohli v extraligové tabulce, v níž poskočili z jedenáctého na devátou příčku.

Č. BUDĚJOVICE - KOMETA BRNO 2:3

Branky a nahrávky: 2. J. Ondráček (Pech), 42. J. Novotný (Šenkeřík, Pech) - 6. P. Holík (Zaťovič), 25. Vincour (Mallet), 32. L. Horký (Magee, Krištof).
Rozhodčí: Pešina, Pražák - J. Ondráček, Špůr.
Vyloučení: 5:6.