Před Silvestrem prohra v Plzni, Kometu zničil hattrickem mladík

Ještě na konci listopadu se v extraligové tabulce nacházeli až na třinácté pozici, ve čtvrtek už rázem měli šanci přiblížit se elitní čtveřici týmů na rozdíl pouhých pěti bodů. Jenže hokejisté Komety v duelu 37. kola nejvyšší české soutěže prohráli na ledě čtvrté Plzně 3:6 a na Západočechy aktuálně ztrácejí ze sedmé příčky jedenáct bodů, přičemž mají o zápas míň. „Z našeho pohledu nepovedené utkání, výsledek hovoří za vše,“ smutnil asistent brněnského kouče Jiří Horáček.

Jihomoravané proti plzeňskému celku zaostávali po první třetině o dvě branky, když se prosadili Jan Schleiss a Filip Suchý. „Výborná první třetina, která zápas rozhodla. Měli jsme více ze hry i šancí. Prvotní tlak jsme nevyužili, ovšem důležité byly první dva góly. Poté jsme se uklidnili a hra byla v naší režii,“ liboval si trenér plzeňského celku Miloš Říha.

Kometa se prosadila až ve druhé části, a to rovnou dvakrát. Jenže i přes aktivitu brněnských hráčů na zásahy Petra Holíka a Tomáše Vincoura dokázali domácí pokaždé zareagovat. Nejprve se trefil Martin Lang a poté Ludwig Blomstrand.

„Ve druhé části soupeř přitáhl forčeking a nám to dělalo problémy. Z toho pramenily naše chyby i obdržené góly. Naštěstí jsme si pořád drželi dvoubrankový odstup, což nám vyhovovalo,“ oddechl si plzeňský stratég.

Po gólu Vincoura na 2:3 ovšem dostala Kometa velkou šanci na vyrovnaní. Plzeňští totiž u rozhodčích neuspěli s trenérskou výzvou a Brno hrálo v početní výhodě. „Škoda situace ve druhé třetině, kdy jsme dali kontaktní gól a dostali ještě přesilovou hru. Tu jsme však nevyužili a poté jsme již tahali za kratší konec. Nedá se nic dělat,“ poznamenal Horáček, jehož svěřenci přestříleli Plzeň 37:31.

Na druhý gól v zápase Langa ze 46. minuty sice pohotově odpověděl nejlepší střelec Komety Peter Mueller, jenže i přes hru bez brankáře Jakuba Sedláčka víc než dvě minuty před závěrečnou sirénou Brňané utkání nezdramatizovali. Naopak trefou do prázdné klece zkompletoval hattrick dvacetiletý plzeňský útočník Lang.

Brňané odehrají další extraligový zápas v úterý od půl sedmé večer v Praze se Spartou.

Škoda Plzeň - Kometa Brno 6:3 (2:0, 2:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 13. Schleiss (Čerešňák), 14. F. Suchý (Čerešňák), 31. M. Lang (Dzierkals, Kodýtek), 34. Blomstrand (M. Lang, V. Lang), 46. M. Lang (Mertl), 59. M. Lang (Čerešňák) – 30. P. Holík (P. Mueller, Bartejs), 31. Vincour (Rákos, R. Pavlík), 48. P. Mueller (P. Holík, Zaťovič).
Rozhodčí: Ondráček, Šír – Brejcha, Votrubec.
Diváci: 1000 (omezená kapacita).

Plzeň: M. Svoboda – L. Kaňák, Čerešňák (A), Graňák, Budík, V. Lang, J. Kindl (C), Kvasnička – Dzierkals, Mertl, M. Lang – F. Suchý, Bulíř, G. Thorell – Blomstrand, Kodýtek (A), Schleiss – F. Přikryl, P. Musil, M. Marcel.
Kometa Brno: J. Sedláček – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, R. Holland, Gulaši (A), Tansey, L. Forman – Zaťovič (C), P. Holík, P. Mueller (A) – P. Kratochvíl, Krištof, L. Horký – R. Pavlík, Rákos, Vincour – Šik, Dočekal, T. Šoustal.

Autor: Pavel Šťastný