Porážka v odvetě. Kometu srazili Kanaďané ze Slovanu Bratislava

První porážka. Hokejisté brněnské Komety v letní přípravě po třech výhrách poprvé svému soupeři podlehli. Na bratislavském ledě v úterý nestačili na domácí Slovan 1:2. Účastníkovi KHL se povedla odveta za čtvrteční výhru Komety 5:3 v Brně.

Brňanům nevyšla především první třetina. Už ve druhé minutě sice trefila tyč nová posila Komety Tomáš Vincour, do vedení šli však domácí, když přesně zacílil kanadský útočník indiánského původu Jonathan Cheechoo.

V závěru první třetiny se do horního růžku trefil Kanaďan Nick Plastino. Z tlaku domácích naopak udeřil Jan Hruška, jenž zastoupil v centru třetího útoku odpočívajícího Leoše Čermáka a skóroval střelou švihem.

Slovan si náskok už pohlídal. „Bylo vidět, že šlo o přípravný zápas, ještě nebyl kvalitní led. Dalo se na něm hrát deset minut, ale zkusili jsme si pár věcí. Doma hrajeme líp," řekl útočník Martin Erat, jenž rozhodl následné nájezdy.

Slovan Bratislava – Kometa Brno 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Góly a nahrávky: 10. Cheechoo (Taffe), 18. Plastino (Jeglič, Švarný) – 34. Hruška (Štencel)

Diváci: 5 260

Kometa: Čiliak – Štencel, O. Němec, Gulaši, Koch, Malec, Trška, Šnajnar – Kvapil, Zohorna, Erat © – Zaťovič, V. Němec, Vincour – Káňa, Hruška, Haščák – Havránek, Dočekal, Vondráček – Dostálek