Pohádka graduje. Házenkáři KP jsou krok od semifinále

Pohádková jízda pokračuje. Házenkáři Králova Pole po přesunu čtvrtfinálové série do Brna před téměř devíti sty diváky přemohli ve středu večer úřadující šampiony extraligy Plzeň 23:22 a za stavu 2:1 na zápasy mohou už v sobotu od pěti hodin odpoledne po dalším domácím souboji ve staré hale ve Vodově ulici senzačně postoupit do semifinále.

Královu Poli sice nevyšel vstup do utkání, ale v jedenácté minutě srovnal na 4:4 Marko Došen a Brňané otočili vývoj a první půli vyhráli 11:9. Ve druhé půli se sice dostali znovu do vedení hosté, ale emotivní závěr patřil domácím, kteří byli střelecky přesnější.

Ti otočili vývoj a udrželi vedení, i když v poslední minutě vyfasoval červenou kartu domácí Dušan Živanov. Extraligoví šampioni posledních let jsou na pokraji vyřazení, naproti tomu KP Brno může poprvé po sedmi letech postoupit mezi čtyři nejlepší týmy české nejvyšší soutěže.

Už v play-off jsou svěřenci trenéra Pavla Hladíka poprvé po pěti letech. „Při mém příchodu do Brna (na jaře roku 2020 - pozn. red.) byla házená v Brně ve zbídačeném stavu. Od té doby jsme udělali pokrok a zvedáme se i v průběhu této sezony. O tom svědčí i to, že první vzájemný zápas s Plzní v říjnu jsme prohráli o třináct bodů (23:36 - pozn. red.)," uvedl kouč Hladík, jenž za své poznámky při třetím utkání série obdržel žlutou kartu.

Autor: Václav Petrů