Podívejte se. Fotbalisté Líšně v generálce na sezonu porazili rezervu Baníku

Líšeňští fotbalisté se výhrou v posledním přípravném utkání naladili na blížící se start nového ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Brněnský celek v Březí u Mikulova zvítězil 2:1 nad rezervou ostravského Baníku, v jehož dresu ovšem naskočilo i několik fotbalistů z prvoligového áčka.

Už v páté minutě poslal Líšeň do vedení Šimon Chwaszcz, dvacet minut po něm zvýšil Jaroslav Málek. Ostrava se snížení dočkala po hodině hry, když si vlastní branku dal Ondřej Ševčík.

Druholigovou sezonu odstartuje klub z východu Brna v sobotu od pěti hodin odpoledne domácím duelem s Viktorií Žižkov. Líšeň v soutěži obhajuje nečekanou druhou příčku.

SK Líšeň - FC Baník Ostrava B 2:1 (2:0)

Branky: 5. Chwaszcz, 24. Málek – 61. vlastní Ševčík.
Rozhodčí: Dorušák.
Diváci: 136.

Líšeň: Veselý – Jeřábek (64. Bednář), Otrísal, Ševčík (64. Burda), Lutonský (17. Rolinek) – Kučera – Pašek, Málek (64. Demeter), Matocha, Krška – Chwaszcz (64. Silný).
Baník: Murín – Sanneh, Kulig (58. Blahuta), Pokorný, Granečný – Boháč (58. Říha), Mooc (17. Kozlenko, 79. Jaroň) – Jaroň (46. Zálešák), Klíma (79. Tijani), Šmiga (46. Martiník) – Tijani (46. Smékal).

Autor: Jaroslav Kára