Po vyrovnání penalta a prohra. Šlo to udělat jinak, ví brněnský kapitán Dreksa

Zase ukázali vnitřní sílu a dotáhli náskok soupeře. Jenže stejně jako doma proti Pardubicím to ani v Uherském Hradišti nebylo fotbalistům Zbrojovky nic platné. Přestože brněnské mužstvo dotáhlo dvoubrankovou ztrátu, podlehlo ve 28. kole FORTUNA:LIGY Slovácku 2:4.

V posledních dvou duelech rozhodla o prohrách brněnských fotbalistů chvilka po vyrovnání. Pardubice vstřelily vítězný gól dvě minuty po něm, Slovácko zasadilo rozhodující úder také dvě minuty po dosažení nerozhodného stavu. „Musíme být trpělivější. Hráli jsme venku, vyrovnali na 2:2 a místo toho, abychom v klidu počkali na další brejk, tak nás brejkovali domácí. Neponaučili jsme se z nedělního zápasu, a proto jsme prohráli,“ vystihl příčinu proher brněnský kapitán Pavel Dreksa.

Zkušený stoper se nachomýtl ke klíčovému momentu. Když po hodině hry vyrovnal hostující Peter Štepanovský, byla Zbrojovka v euforii. Jenže za dvě minuty upaloval s míčem do pokutového území útočník Slovácka Jan Kliment, který upadl po souboji s Dreksou. „Byl to zbytečný faul,“ uznal brněnský trenér Richard Dostálek.

Videorozhodčí situaci zkoumal, po třech minutách si pozval na poradu hlavního sudího Ondřeje Berku, který odpískal pokutový kop. „Klímič to udělal dobře, chtěl se tam natlačit, vyžádat si penaltu, ta se mu povedla. Určitě jsem to mohl udělat jinak,“ uznal Dreksa. Pokutový kop proměnil Vlastimil Daníček.

Za čtyři minuty definitivně ukončil brněnské pomyšlení na body Václav Jurečka. „Zákrok na Klimenta jsem viděl, byl to jasný faul a pro nás velice důležitý okamžik. Vzali jsme Brnu euforii, přidali další gól, čímž jsme jeho odpor zlomili. Dali jsme čtyři branky a zaslouženě vyhráli,“ liboval si kouč Slovácka Martin Svědík.

Zbrojovce nevyšel už úvod duelu, v jedenácté minutě poslal domácí do vedení trefou z přímého kopu Marek Havlík. „První gól byl naprosto zbytečný. Za prvé od Honzy Hladíka, který nezvládl situaci před vápnem a udělal faul. Další chyba byla ve zdi, takhle ji postavit je nezodpovědnost hráčů. Zákrok gólmana Berkovce taky nebyl úplně z nejlepších,“ litoval trenér Dostálek.

Ve 24. minutě pak Milan Petržela až příliš snadno prokličkoval mezi stopery, obešel i gólmana a vstřelil jubilejní padesátý ligový gól.

Jedenáct minut před přestávkou ovšem domácí brankář Vít Nemrava fauloval Hladíka a z pokutového kopu srovnal Luděk Pernica. „V určitých momentech jsme byli lepší než soupeř, dostali jsme se zpátky do zápasu, ale fotbal je o chybách a udělali jsme jich víc než domácí,“ shrnul duel Dostálek.

V neděli od dvou hodin odpoledne čeká Zbrojovku klíčová záchranářská bitva. Hostí patnácté Teplice, které jsou v tabulce o jednu příčku a čtyři body před Brnem. „Pro nás je každý zápas rozhodující. Když sice vyhrajeme v neděli, ale potom pětkrát prohrajeme, tak je to úplně jedno,“ pravil kapitán Dreksa.

FORTUNA:LIGA, vložené 28. kolo -

1. FC Slovácko – FC Zbrojovka Brno 4:2 (2:1)

Branky: 11. Havlík, 24. Petržela, 66. Daníček z penalty, 70. Jurečka – 34. Pernica z penalty, 60. Štepanovský
Rozhodčí: Berka - Horák, Kříž (Černý) | VAR: Petřík | AVAR: Flimmel
Žluté karty: Reinberk, Divíšek, Šimko, Jurečka – Čermák, Moravec, Štepanovský, Hladík
Bez diváků.

Slovácko: Nemrava – Reinberk, Hofmann, Kadlec, Divíšek (66. Šimko) – Petržela (67. Jurečka), Daníček, Havlík, Sadílek (85. Kohút), Rezek (46. Tomič) – Kliment (77. Kubala). Trenér: Svědík.
Brno: Berkovec - Moravec, Dreksa, Pernica, Záhumenský – Čermák – Reiter (72. Přichystal), Texl (56. Růsek), Pachlopník (56. Gajič), Štepanovský (72. Fousek) – Hladík (72. Fila). Trenér: Dostálek.

Autor: Jaroslav Kára.