Neomluvitelný kolaps, znělo z Komety po sprše od Litvínova

Vztek, zmar a rozčarování se o víkendu rozhostily v kabině Komety poté, co brněnští hokejisté padli zřejmě na své dno v této sezoně. V sobotní domácí extraligové partii proti Litvínovu trestuhodně prohospodařili dvoubrankové vedení a i když dokázali v závěru srovnat, nakonec obdrželi bleskurychlý rozhodující gól a prohráli 3:4. Porážku kousali už pošesté z posledních sedmi zápasů.

„Předvedli jsme neomluvitelný kolaps. V první třetině jsme dali lehce dva góly a asi se uspokojili. Takovým způsobem není možné hrát na této úrovni. Je třeba vítězit, ne hrát gambling padesát na padesát,“ hřměl Zachrla.

Brnu se rozsypala hra ve druhé části, do které vstupovalo s dvoubrankovým vedením po trefách Petera Muellera. Domácí prohráli hororovou třetinu 4:23 na střely. „Byla to katastrofa, skoro jsme se nedostali z pásma. To se na této úrovni nemůže stávat,“ kroutil hlavou brněnský forvard Jakub Klepiš.

Přesto Kometa i ve druhé třetině dlouho držela náskok, než v jejím závěru brankář Karel Vejmelka vyhodil puk do hlediště a v následné přesilovce utnul litvínovské čekání na gól Richard Jarůšek.

Zkraje třetí třetiny hosté dvěma góly za minutu a půl otočili skóre ve svůj prospěch. Kometě se sice povedlo v 57. minutě srovnat po trefě Petra Holíka po přesilovce, ale pak Kometa předvedla další blikanec.

Hosté totiž dokázali sedmnáct vteřin po obdržené brance vstřelit rozhodující gól, když brněnská čtvrtá formace trestuhodně nepokryla najíždějícího Tomáše Pospíšila, který zblízka překonal Vejmelku. „Lajna s obranářskými úkoly svou roli nezvládla. Stalo se nám už poněkolikáté, že jsme dostali gól chvíli potom, co jsme se sami prosadili,“ vydechl Zachrla.

Brno po sérii výher po Novém roce zabředlo do největší krize sezony. Z posledních sedmi zápasů vydolovalo pouhé čtyři body a zatímco ještě před dvěma týdny se zdálo, že Kometa se porve o vyšší příčky, nyní si musí na deváté pozici tabulky dávat pozor především za sebe.

Desátý Litvínov už má stejný počet bodů. „Je to na ho.no. Jiný výraz pro to nenajdu. Máme dobrý tým a nemůžeme tolik prohrávat, už ani nevím, kdy jsme vyhráli,“ hořekoval Klepiš.

Podle něj si musí vstoupit do svědomí každý hráč. „Všichni potřebujeme přidat a dát do toho víc. Zápasy jdou rychle za sebou a za chvíli bude play-off.. A pokud bychom do něj šli s tímto, tak nevím,“ podotkl Klepiš.

Zastavit černou sérii mohou Brňané v úterý na ledě posledních Českých Budějovic. Na jihu Čech si Kometa mistrovský duel zahrála naposledy téměř na den přesně před osmi lety. Zápas startuje v půl šesté večer.

Kometa Brno - Litvínov 3:4

Třetiny: 2:0, 0:1, 1:3.
Branky a nahrávky: 2. Mueller (Zámorský, Klepiš), 15. Mueller (P. Holík, F. Král), 57. P. Holík (Mueller, Zámorský) – 39. Jarůšek (Demel, P. Zdráhal), 44. Irving (P. Zdráhal, Demel), 45. V. Hübl (Pospíšil), 57. Pospíšil (V. Hübl, F. Lukeš).
Rozhodčí: Šír, Mrkva – Lederer, Rožánek.
Vyloučení: 4:3.
Vyšší tresty: 0:0.