Není důvod kádr doplňovat, hráče pustíme jen do první ligy, říká předseda Líšně

V jejím kádru jsou především fotbalisté, kteří se touží z FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY odrazit ještě o stupeň výš. A vedení Líšně jim v tom nebrání, přestože brněnský celek momentálně okupuje ve druhé nejvyšší české soutěži třetí pozici.

Ta jim před jarními odvetami zajišťuje baráž o postup. „Jestli ale přijde nabídka z první ligy, slíbili jsme hráčům, že nebudeme proti, pokud jejich nový klub zaplatí takovou částku, abychom ztrátu mohli nahradit,“ říká předseda líšeňského klubu Karel Hladiš.

Jak se díváte na aktuálně třetí místo v tabulce?

Zpočátku jsme měli strach, že druhá liga bude tentokrát hodně silnější, protože nově do ní přibyly z nejvyšší soutěže Zbrojovka, Opava a Příbram. Navíc postoupila rezerva Sparty a Vlašim je vlastně Slavia B. Střed tabulky jsme proto považovali za dobré umístění a zpočátku tomu všechno nasvědčovalo, konec se nám ale vydařil a podzimní umístění je nad naše očekávání před začátkem nového ročníku.

Před sezonou jste říkal, že kvalita soutěže bude vyšší. Potvrdilo se to?

V soutěži jsou družstva zvučnějších jmen, což jsme před sezonou očekávali. Pravda ovšem je, že některá družstva zůstala svými výkony za očekáváním. Ale většinou se v jarní části soutěže hodně zlepší, a tak očekáváme, že stávající umístění nebude asi reálné udržet.

V minulém ročníku jste po podzimu okupovali druhé místo, které jste nakonec uhájili. V čem je tedy pozice na čele tabulky tentokrát jiná?

Loni nás nikdo nebral vážně a letos už se na nás soupeři připravují víc a zodpovědněji. A jak už jsem řekl, před touto sezonou přibylo ve druhé lize pět nových a silných soupeřů, proto je aktuální umístění v tabulce o to překvapivější.

Co bude pro Líšeň nejdůležitější, aby v jarní části navázala na podzimní výsledky?

Bude to stejné jako každý rok. Musíme se dobře připravit a hlavně je rozhodující, aby mužstvo zůstalo zdravé.

Dobře, ale jaká bude strategie klubu na přestupovém trhu?

Pokud nikdo nedostane nabídku z první ligy, tak mužstvo zůstane pohromadě. Není žádný důvod ho moc doplňovat. Zvažujeme jednoho až dva nové hráče, kteří trenérovi (Milan Valachovič pozn. red.) zapadnou do jeho způsobu hry i do líšeňské kabiny.

V létě jste udrželi největší opory týmu i přes druhé místo. Očekáváte teď zájem o některé hráče?

Z nejvyšší soutěže se zatím ještě nikdo neozval, ale samozřejmě to nevylučujeme. Musím podotknout, že po Novém roce už chceme mít na přípravu (začíná 5. ledna pozn. red.) kádr hotový, zbývají tak tři týdny.

Za jakých podmínek dostanou hráči zelenou?

Určitě nikoho ze základního kádru nepustíme do stejné soutěže. Jestli ale přijde nabídka z první ligy, slíbili jsme hráčům, že nebudeme proti, pokud nový klub zaplatí tak, abychom ztrátu mohli nahradit. Nechceme totiž oslabit mužstvo, ale také nechceme bránit některému hráči v dalším posunu. Nemáme silného generálního partnera, který by dokázal vytvořit klukům podobné podmínky jako v první lize.


Autor: Pavel Šťastný

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/fotbal-druha-liga/neni-duvod-kadr-doplnovat-hrace-pustime-jen-do-prvni-ligy-rika-predseda-lisne-20.html