Nejlepší start od roku 2008. Zbrojovka otočila duel s Opavou, rozhodl Zavadil

Ještě na jaře se coby sportovní manažer klubu podepsal pod její sestup z nejvyšší české soutěže, pak dostal padáka a v neděli jako hráč rozhodl o její porážce. Brněnský fotbalista Pavel Zavadil se ve druhém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY prosadil v 83. minutě z pokutového kopu a díky němu Zbrojovka zdolala Opavu 2:1.

Zavadil tak dokonal obrat jihomoravského celku, který s Opavou prohrával už od šestnácté minuty. Rovněž z pokutového kopu se prosadil Matěj Helešic, jenž potrestal zahrání rukou brněnské letní posily Jana Štěrby.

Pak Brňané přečkali velké gólové příležitosti hostujícího týmu a ve 44. minutě mohl z brejku vyrovnat Peter Štepanovský. Skóre ale změnil v 61. minutě až obránce Jan Moravec.

Svěřenci brněnského kouče Richarda Dostálka se ve druholigové tabulce nacházejí se dvěma výhrami na čtvrtém místě.

V úvodním kole zvládli i utkání na hřišti Táborska, když po gólu Jakuba Přichystala vyhráli 1:0. Takový vstup do sezony se Jihomoravanům povedl naposledy v roce 2008.

Tehdy Brno na startu nové prvoligové sezony porazilo pod vedením trenéra Petra Uličného Příbram 1:0 a Liberec 4:1, ve třetím kole remizovalo v Ostravě 0:0. Pak přišla porážka 0:2 s Mladou Boleslavi a po třiceti kolech skončilo na jedenáctém místě.

Zbrojovka Brno - Opava 2:1 (0:1)

Branky: 61. Jan Moravec, 83. Zavadil (pen.) – 16. Helešic (pen.).
Rozhodčí: Hocek – Vodrážka, Arnošt.
ŽK: 4. Kryštůfek, 66. Štěrba, 88. Zavadil, 90+1. Ad. Čermák – 64. Tiéhi, 81. Hnaníček, 87. Večerka.
Diváci: 2688.

Zbrojovka: Berkovec – Hrabina, Kryštůfek, Štěrba, Jan Moravec – Texl (84. Ad. Čermák), Zavadil (C) (89. Endl) – Štepanovský (64. Ševčík), Hladík (64. A. Fousek), Přichystal (89. M. Sedlák) – J. Řezníček.
Opava: Digaňa – Helebrand (82. Smékal), Hnaníček, Rychlý (46. Večerka), Janoščín – Didiba, Tiéhi – Šigut (73. Darmovzal), Lukáš Holík (73. Kadlec), Helešic – Kramář (68. Pikul).

Autor: Pavel Šťastný