Nájezdy rozhodly. Hokejisté Komety si do tabulky připsali velice cenné dva body

Extraligoví hokejisté Komety Brno přerušili sérii čtyř porážek v řadě. Doma porazili Škodu Plzeň 4:3 po samostatných nájezdech.

Na první branku se čekalo skoro až do poloviny zápasu. Ale pak utkání nabralo rychlý spád. Západočeši odskočili Kometě do dvoubrankového trháku, ale domácí během dvou minut skóre vyrovnali. Chvíli po začátku třetí třetiny dokonal obrat Holík. Jenže za další čtyři minuty vyrovnal hostující Malát – 3:3.

Bod navíc si pak hokejisté Komety zajistili až při samostatných nájezdech. „Já jsem samozřejmě rád za vítězství, byť jsme hodně chtěli, aby bylo tříbodové. V první třetině jsme měli několik opravdu vyložených šancí, kdy jsme mohli odskočit a paradoxně opak se stal pravdou, dostali jsme se do dvoubrankové ztráty, po našich chybách," řekl po utkání pro klubový web kouč Komety Jiří Kalous.

A pokračoval. „Důležité bylo, že po druhé brance jsme hned vstřelili kontaktní gól, což nakoplo psychiku týmu. Myslím, že dnes musel každý Komeťák vidět, jak ti kluci dřou, jak za tím jdou. Dokonce jsme se z 0:2 dostali do vedení 3:2, bohužel jsme pak udělali chybu v defenzivě, když jsme soupeři dovolili vyrovnat. V závěru to možná bylo trošku vabank. Důležité bylo ubráněné oslabení na konci základní hrací doby a na začátku prodloužení, byla tam nesmírná obětavost a nasazení, vše podřízené tomu, aby se vyhrálo. Nakonec to týmu přineslo odměnu a bereme aspoň dva body."

Autor: Tomáš Pohanka
Zdroj: https://brnensky.denik.cz/hokej_region/najezdy-rozhodly-hokejiste-komety-si-do-tabulky-pripsali-velice-cenne-dva-body.html