Na závěr podzimu výhra. Líšeň zakončila první polovinu sezony

Brno - Podzimní jízda fotbalistů Líšně druhou ligou se zastavila na zisku třiadvaceti bodů. V posledním duelu v tomto kalendářním roce doma zdolali Chrudim 2:0 a v tabulce jsou po neúplném šestnáctém kole na sedmém místě.

Utkání začalo na poměry Líšně až možná příliš v klidu. Nestává se často, aby diváci neviděli v úvodních deseti minutách jednu, dvě či tři šance. Souboj s Chrudimí za své vzal v sedmnácté minutě.

Domácí záložník Václav Minařík se proháčkoval hostující obranou a už se řítil sám na gólmana, jenže chrudimský zadák Jakub Krčál zatáhl za ruční brzdu a putoval předčasně do sprch.

Líšeň sice následně z výhodné standardní situace gól nevstřelila, ale nemusela příliš smutnit.

Klasickou branku do šatny dal muž prvního dějství Minařík, který efektivní patičkou v nepřehledné situaci uklidil míč do sítě.

Po změně stran se domácí celek snažil hru kontrolovat s cílem přidat druhou pojišťovací branku. S tímhle úkolem přišel na trávník Ondřej Vintr.

Nejprve sice v tutovce selhal, ale v sedmašedesáté minutě už se nemýlil, když mu Adrián Čermák naservíroval lahůdkový míč, který právě Vintr z voleje uklidil do branky.

Chrudim se sice nevzdávala, ale Líšeň hru víceméně kontrolovala. Hosté se dostali až v závěru do trojšance, ale líšeňský bek Ondřej Ševčík ve spolupráci s gólmanem Martinem Šustrem natřikrát míč odklidili z brankové čáry.

Klub z východu Brna si tak po podzimní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY připsal šestou výhru, ke které přibalil pět remíz a stejný počet proher. Celkově je z toho po šestnácti duelech třiadvacet bodů s aktivním skórem 31:27.

SK Líšeň - MFK Chrudim 2:0