Čtyřiadvacetiletý forvard, bývalý hráč Baníku, Hlučína, Vítkovic a Petřkovic, se stále nachází na soupisce pražské Viktorie Žižkov. Tam v uplynulém ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY odehrál na jaře šest utkání a branku nevstřelil. V líšeňském dresu se trefil hned po osmnácti minutách.

Ve 35. minutě vyrovnal rakouský záložník Daniel Luxbacher. Líšeň tak k vítězství 2:1 s třetiligovým Hlučínem z úvodu přípravy přidala remízu s účastníkem rakouské první ligy remízu a v přípravě je zatím bez porážky. St. Pölten v minulé sezoně skončil po zápasech ve skupině o udržení devátý z dvanácti.

V sestavě Líšně už podruhé chyběli zkušení členové líšeňského kádru Tomáš Machálek, Patrik Demeter a poprvé dvacetiletý útočník Adam Fila.

Do utkání naskočil i Filip Chládek, který si už loni připsal v prvním mužstvu dva druholigové starty. Osmnáctiletý záložník se ovšem v utkání proti rakouskému celku zranil.

Další přípravné utkání čeká svěřence trenéra Milana Valachoviče v sobotu proti Karviné a ve středu sehraje duel s prvoligovou Zbrojovkou Brno na hřišti v Zastávce u Brna.

St. Pölten – Líšeň 1:1 (1:1)

Branky: 35. Luxbacher – 18. Szotkowski.
Sestava Líšně: Vítek – Jeřábek, Hettinga, Ševčík, Rolinek, – Pašek, Kučera, Fall, Matocha, Krška – Szotkowski.
Náhradníci: Veselý, Malár, Bednář, Chládek, Málek, Minařík, Silný.