Líšeň skolila Šustrovu Senici a má první výhru. Díky covidu si zahraje s Baníkem

První výhru v přípravě na novou sezonu si připsali fotbalisté Líšně. Ve středečním klání v Lanžhotě porazili 2:1 tým ze slovenské nejvyšší soutěže Senici, kterou koučuje bývalý hráč i trenér Zbrojovky Pavel Šustr. Skóre utkání ve prospěch Líšně otevřel ve druhé minutě po pohledné kombinaci novic Šimon Chwaszcz. Stejný hráč neproměnil i obrovskou šanci zblízka, kdy dorážel pouze do brankáře slovenského celku.

Ve třiadvacáté minutě srovnal bývalý brněnský fotbalista v dresu Senice Šimon Šumbera, ovšem po změně stran vrátil vedení Líšni po standardní situaci Jaroslav Málek. „Zápas jsme rozdělili na dvě půlky, kde dostali stejnou zátěž skoro všichni hráči. Utkání splnilo účel. Zahráli jsme si proti prvoligovému soupeři, v první půli jsme byli víc na míči a měli tam dobré situace,“ hodnotil klání trenér Líšně Milan Valachovič.

Brňané museli kvůli současným koronavirovým opatřením upravovat program. V sobotu si místo souboje proti Petržalce zahrají od desíti hodin dopoledne v Kroměříži proti Baníku Ostrava. „Kvůli novým pravidlům by hráči po překročení hranic museli do karantény. Proto jsme se domluvili na zápas s Baníkem,“ upřesnil Valachovič.

Autor: Václav Petrů