Líšeň šetřila síly na Jablonec, přesto díky Elekanovi zdolala Prostějov

Návrat afrického rychlíka Guy Retena Elekany přinesl líšeňským fotbalistům další úspěch v zimní přípravě. V sobotním duelu zařídil dvěma brankami vítězství 2:1 nad druholigovým sokem z Prostějova.

Domácí Líšeň hrozila z úvodu zápasu především po krajích hřiště, kde úřadoval David Pašek a Martin Rolinek, který v sedmnácté minutě po centru právě Paška netrefil z dobré pozice branku. Po dalším z centrů minul i Michal Jeřábek.

Ve 30. minutě sáhl líšeňský kouč Milan Valachovič k razantní změně v sestavě, když vystřídal hned sedm hráčů. Líšeň totiž ve středu čeká pohárový duel s Jabloncem.

Na hřiště se po masivním střídání dostal i Elekana, jenž se trefil poprvé ve 40. minutě střelou do protipohybu brankáře. Svou pohotovost a dobrou reakci prokázal gabonský záložník ještě v 62. minutě, když uklidil míč pod břevno.

Jedinou branku Prostějova vstřelil střídající Jakub Matoušek, který vyrovnal na 1:1 v 59. minutě po chybné rozehrávce líšeňských obránců.

Líšeň - Prostějov 2:1 (1:0)

Branky: 40. a 62. Elekana - 59. Matoušek.
Sestava Líšně: Veselý (45. Vítek) - Lutonský, Otrísal (60. Jeřábek), Ševčík (30. Bednář), Jeřábek (30. Fall) - Rolinek, Matocha (30. Demeter), Kučera (30. Minařík), Málek (30. Šteigl), Pašek (30. Elekana) - Silný (30. Szotkowski).
Prostějov: Bárta - Šmehyl, Straňák, Machynek, Sečkář - Langer, Omale, Spáčil, Jurásek - Koudelka, Zlatohlávek. Střídali: Mucha - Matoušek, Stříž, Kopříva, Zapletal.

Autor: Pavel Šťastný