Líšeň nakonec dokázala to, co na jaře ještě žádný tým. Obrala suverénní Pardubice o body. „Řekli jsme si, že tady hrála lepší mužstva a ať odhodíme bázlivost a hrajeme tak, aby se o nás psalo v novinách, že jsme je o body obrali jako první. Pardubice se do konce zápasu strachovaly o výsledek. Nedokážu si vzpomenout na jejich další velké šance, měli jsme víc sil a byli hladovější,“ hodnotil utkání líšeňský trenér Milan Valachovič.

Jenže jeho svěřenci, jak už je na jaře téměř zvykem, prohrávali od 30. minuty po brance z rohového kopu. Hlavou se prosadil kapitán Jan Jeřábek. „Viděli jsme asi deset rohů soupeře a nabádal jsem kluky v aktivnější postavení. Oni musí celou dobu vidět nabíhajícího hráče do prostoru, za který ručí, ale stejně nás přeskočí. Je to o kvalitě soupeře a věděli jsme, že Čelůstka rohy rozehrává famózně, potrestali nás,“ líčil Valachovič.

O poločase v líšeňské kabině nebyla bouřka, spíš zaznívala slova povzbuzení. „Zdálo se mi, že nehrajeme úplně naplno a je toho v nás daleko víc. Soupeř nebyl nijak výrazně dominantní, proto jsem řekl klukům, ať do toho pořádně vletíme,“ prozradil líšeňský kapitán Jan Hlavica.

A právě lídr líšeňské obrany se proti nejlepší defenzivě ve druhé lize dokázal prosadit. Po přímém kopu z levé strany se k němu dostal za hranicí vápna míč a střelou k tyči překonal pardubického brankáře Marka Boháče. „Obránce byl možná překvapený, že jsem se tam najednou zjevil. Měl jsem být jen na půlce, ale viděl jsem už při našich prvních rozích, že se nikdo z jejich hráčů nevytahuje dopředu. A proto jsem cítil, že by se mohl balon někam odrazit a stalo se. Pak jsem to jenom zasekl a uklidil,“ popsal klíčovou situaci Hlavica.

Líšeň stejně jako v Prostějově nastoupila se třemi obránci a dvěma útočníky. „Změnilo se naše herní pojetí a uvědomili jsme si, že můžeme hrát zase útočně. Pak trápíme soupeře mnohem víc. Bylo to o odvaze, chuti víc hrát a kombinovat,“ zmínil Hlavica.

Pardubice v závěru utkání na domácí zatlačily, ale výsledek mohl zvrátit na stranu Líšně střídající Ondřej Vintr. „Ve vápně bylo asi šestnáct lidí a kopneme to za hospodu, to je škoda,“ řekl Hlavica.

Remíza Líšně s Pardubicemi dává naději i Zbrojovce, která může po čtvrtečním utkání v Hradci Králové snížit ztrátu na přímý postup do nejvyšší soutěže na čtyři body. „Věděli jsme, že nám soupeř nedá nic zadarmo, ale asi spravedlivá remíza. Jsme za ni rádi, bod může hrát nakonec roli,“ zmínil pardubický trenér Jaroslav Novotný.

Líšeň - Pardubice 1:1

Poločas: 0:1
Branky: 73. Hlavica – 30. Jeřábek
Žluté karty: 34. Matocha, 80. Rolinek – 72. Hlavatý
Rozhodčí: Franěk – Vlček, Flimmel
Diváci: 1239

Líšeň: Halouska – Jeřábek, Hlavica (K), Černín (60. Kučera) – O. Ševčík – Vasiljev (71. O. Vintr), Málek, Matocha (70. Demeter), Rolinek – Zikl, Silný (89. Fall).
Pardubice: Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (K) – Zifčák (85. Lee), Solil (85. F. Čihák), Hlavatý, Paixao da Silva (75. Cadu) – P. Černý (67. Pfeifer).