Líšeň má v přípravě další výhru, proti Petržalce dvakrát skórovala posila

Další přípravný zápas dal druholigové Líšni naději, že náhrada za osmigólového střelce z podzimu Jana Silného se opravdu vyvedla. Fotbalový útočník Martins Toutou ve středu přispěl dvěma brankami k vítězství brněnského celku 4:1 nad slovenskou druholigovou Petržalkou a v pěti utkáních zaznamenal tři zásahy.

Pětadvacetiletý Francouz se na domácím hřišti proti Petržalce trefil nejprve v sedmé minutě a ve druhém poločase udeřil okamžitě z prvního útoku. V 46. minutě z prvního doteku po centru Milana Lutonského překonal hostujícího brankáře Petra Sokola už podruhé. Jako první se z líšeňských fotbalistů gólově prosadil už ve čtvrté minutě z pokutového kopu Jaroslav Málek, ve 35. minutě zvýšil už na 3:0 pro domácí Bronislav Stáňa. Oba vstřelili v zimní přípravě dvě branky.

„První půlku jsme byli v silnější sestavě a překvapilo mě, že soupeř nebyl až tak silný. Zastříleli jsme si, předvedli jsme dobré kombinace, akorát mě mrzí gól z rohu, který jsme dostali. Hned po něm byl totiž konec poločasu," řekl líšeňský záložník Málek. Kouč brněnského celku Milan Valachovič tentokrát zvolil rozestavení se třemi stopery, když vedle sebe nastoupili Michal Jeřábek, Ondřej Ševčík a Jakub Černín. Střed zálohy pak vytvořili ofenzivní hráči David Machalík, Marek Matocha a Jaroslav Málek. Jihomoravané jsou v této přípravě dál bez porážky, když zaznamenali dvě remízy a tři výhry. Další duel odehrají v sobotu na domácím hřišti se slovenskou Skalicou. Zápas začne v jedenáct dopoledne.

Autor: Pavel Šťastný