Líšeň dál drží barážovou pozici, při výhře s Příbramí se dvakrát trefil Málek

Už osm druholigových zápasů neprohráli a dál drží v tabulce barážovou pozici. Líšeňští fotbalisté v sobotu porazili ve čtrnáctém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY Příbram 4:1.

„Podařilo se nám vyhrát nad soupeřem, který hrával dlouhé roky v nejvyšší soutěži. Výhru jsme si odpracovali a zasloužili," uvedl líšeňský kouč Milan Valachovič.

K vysokému vítězství brněnského celku přispěl dvěma brankami záložník Jaroslav Málek, jenž v této sezoně dal šest gólů. O jeden víc dosud zaznamenal Jan Silný, jenž proti Příbrami v 52. minutě zvýšil skóre na 2:0.

Na snížení Radka Voltra z 67. minuty zareagovali v závěru utkání Martin Rolinek a podruhé Málek. „Za stavu 2:1 jsme prožili fázi, kdy jsme měli štěstí, že se exligovému týmu nepodařilo vyrovnat skóre. Třetí gól nás uklidnil a závěr jsme pak korunovali čtvrtou branku," dodal Valachovič.

Líšeňští fotbalisté se aktuálně nacházejí v tabulce s pětadvaceti body na třetím místě. Druhá je se stejným počtem rezerva pražské Sparty, která má však o zápas víc.

Líšeň - Příbram 4:1 (1:0)

Branky: 34. a 88. Málek, 52. Silný, 84. Rolinek – 67. Voltr.
Rozhodčí: Franěk – Šimáček, Pečenka.
ŽK: Bednář, Kučera, Rolinek – Dedič, Kvída, Obdržal.

Líšeň: Veselý – Pašek, Jeřábek, Ševčík, Lutonský – Kučera – Bednář (90. Otrísal), Málek (90. Burda), Matocha (83. Zikl), Rolinek (90. Ulbrich) – Silný (90. Chwaszcz). Trenér Milan Valachovič.
Příbram: Šiman – Tregler, Kvída, Simo Kingue, Vilotič – Obdržal (58. Čermák), Hájek – Procházka, Pilík (87.Vávra), Antwi (58. Voltr) – Dedič. Trenér Jozef Valachovič.

Autor: Pavel Šťastný