Líšeň bude na jaře bez Kučery a Silného, první míří do Hradce, druhý do Jablonce

Už v létě se v Líšni čekal výprodej, když brněnský celek obsadil druhou příčku ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. Jenže všechny opory v klubu zůstaly. Ovšem Líšeň i na podzim nového ročníku patřila k nejlepším mužstvům soutěže a tentokrát už to prvoligové fotbalové kluby nenechaly bez odezvy. Brno opouštějí Jan Silný a Jakub Kučera.

Zatímco útočník Silný odchází do Jablonce, záložníka Kučeru získal Hradec Králové. „Vedení klubu SK Líšeň schválilo v těchto dnech přestupy dvou hráčů základního kádru do prvoligových mužstev. Jan Silný odchází do Jablonce, Kučera do Hradce Králové. Přestože jde o velké oslabení, pokračujeme v plnění slibů. Kdykoliv SK Líšeň osloví klub z první ligy odpovídající nabídkou, umožníme našim hráčům přestoupit do nejvyšší soutěže,“ uvedl předseda líšeňského klubu Karel Hladiš.

Na jejich místa teď potřebuje brněnský klub získat adekvátní náhradu. „Odchody Kučery a Silného jsou v duchu našich závazků k hráčům. Jak Silnému, tak Kučerovi je třeba poděkovat za jejich výkony v SK Líšeň a přejeme jim hodně úspěchů v nových působištích. Věříme, že se nám i nadále podaří získat na jejich místa nové mladé hráče, kteří budou hladoví po úspěchu a časem se probojují do vrcholového fotbalu,“ pokračoval Hladiš.

Čtyřiadvacetiletý Kučera podepsal v Hradci Králové, sedmém týmu prvoligové tabulky, víceletý kontrakt a pokusí se rozšířit svůj jeden start v nejvyšší soutěži, kterou okusil ve Zbrojovce. V aktuální sezoně odehrál za Líšeň dvanáct utkání ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE a vstřelil dva góly. „V Líšni se vypracoval na klíčového hráče, určitě patří mezi nejlepší fotbalisty ve druhé lize. Slibujeme si od něj, že zvýší konkurenci v naší středové řadě a pomůže nám navázat na to, co se nám podařilo na podzim,“ řekl pro klubový web Hradce Králové sportovní ředitel Jiří Sabou.

Šestadvacetiletý Silný se stal v podzimní části druhé ligy s osmi brankami nejlepším střelcem brněnského týmu. Ve čtrnáctém celku nejvyšší soutěže Jablonci má nahradit Martina Doležala, jenž míří do polského klubu Zaglebie Lubin.


Autor: Jaroslav Kára

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/fotbal-druha-liga/lisen-bude-na-jare-bez-kucery-a-silneho-prvni-miri-do-hradce-druhy-do-jablonce-2.html