Krutý osud opory Komety v Číně. Ďaloga si pro zranění na olympiádě nezahraje

Jeho země prožívá po postupu do semifinále hokejového olympijského turnaje euforii, která ještě může gradovat. Zkušený slovenský obránce Komety Marek Ďaloga ovšem svému národnímu týmu nepomůže ani v pátečním semifinále proti Finsku, ani následně o víkendu v duelu o bronz, nebo ve finále. 

Dvaatřicetiletého zadáka nepustí stejně jako v předcházejícím průběhu turnaje do hry svalové zranění dolní části těla, které si přivodil na tréninku před startem olympiády. Na rozdíl od turnaje před čtyřmi lety v Koreji si tentokrát na vrcholné akci pod pěti kruhy nezahraje. „Marek je zraněný a už s ním vůbec nepočítáme. Zranění mu nedovoluje, aby nastoupil ve zbývajících zápasech," uvedl pro TASR asistent trenéra slovenské reprezentace Andrej Podkonický.

Ďalogovo zranění může být komplikací i pro Kometu, kterou čeká náročný závěr základní části. Brno od pátku absolvuje deset zápasů v osmnácti dnech. „Jsme s Markem v kontaktu a víme, jak na tom je," uvedl brněnský trenér Jiří Kalous. Na olympiádě čeká boj o medaile aspoň další dva jeho svěřence. Tvořivý forvard Michal Krištof je nedílnou součástí týmu, gólman Matej Tomek zasáhl do utkání proti Švédsku, ale v bráně vydržel jen jednu třetinu, než po třech inkasovaných brankách přepustil místo Patriku Rybárovi.

Autor: Václav Petrů
Zdroj: https://brnensky.denik.cz/hokej_region/kometa-brno-marek-daloga-olympiada.html