Královo Pole vede play-out, Maloměřice se vyhnou sestupu

Sezona skončila, mohli by si říct házenkáři Králova Pole. V sobotním duelu play-out proti Hranicím totiž zvítězili 33:24 a čtyři kola před koncem soutěže mají jistotu celkového devátého místa.

Brňané tak vyhrají extraligovou skupinu o udržení. S náskokem osmi bodů právě na desáté Hranice už nemůžou být předstiženi. „Najít teď motivaci bude zápas od zápasu o něco složitější. Už se koukáme do příští sezony, zaměřuje se na věci, které v ní budou potřeba. Bereme to jako přípravu, ale samozřejmě se soustředíme a zápasy chceme vyhrát,“ sdělil kouč královopolských házenkářů Pavel Hladík.

Poslední krůček k jistotě udělali jeho svěřenci právě o víkendu. Výsledek 33:24 působí jednoznačně, ale hráči Hranic vzdorovali dlouho a ještě v polovině druhé půle se drželi na rozdílu dvou gólů. „Měli jsme lehké problémy v obraně. Dostali jsme asi osm, deset gólů ze situací, na které jsme se podle videa připravili a úplně jsme je nezvládli takticky. To nás trochu mrzí. Byl to ten faktor, který držel Hranice ve hře. Na konci už jsme byli přesvědčiví a odskočili jim. S útočením jsem naopak spokojený, třicet tři branek je dobrých,“ zhodnotil Hladík.

Dvakrát se mezi střelce zapsal osmnáctiletý Lukáš Ženatý. Jeden z mladých hráčů, kteří by v klidnějším závěru sezony měli dostat příležitost se předvést. „Do té doby odehrál v extralize sedm, osm minut. V sobotu jich dostal asi čtyřiatřicet, takže vysoká minutáž. V každém zápase zkusíme někoho z mladíků výrazněji. Příště se dočkají další,“ podotkl.

TESTOVÁNÍ MATERIÁLU

Hladík si testuje materiál na příští ročník. „Tým máme už nějaké dva měsíce hotový, téměř jsme ho uzavřeli. Teď si každý buduje své místo. Na soupisce bude jedenadvacet hráčů a na hřiště jich může sedm. Každý si musí v týmu najít svou roli,“ dodal královopolský trenér.

Nespokojenost s výkony naopak panuje v nedalekých Maloměřicích. Poslední celek tabulky nezvládl ani svůj druhý zápas v play-out. Doma v partii s předposledním Novým Veselím padl 25:30.

Do šaten o poločasové pauze přitom hráči odcházeli za vyrovnaného stavu 12:12. „V první půli jsme těžili z aktivní obrany a získávali jsme míče. Ve druhém poločase jsme udělali velké množství technických chyb. Vypadalo to, jako bychom byli poprvé na hřišti. Kluci na sebe koukali a hledali se,“ posteskl si lodivod Mamutů Vít Musil pro web soupeře.

Maloměřičtí tak zůstávají na chvostu s pouhými šesti body, které si přenesli ze základní části. Házenkáři Nového Veselí jim naopak díky dvojici výher odskočili na šestibodový rozdíl. Truchlit ale Brňané příliš nemusejí. Vzhledem k ukončení nižších házenkářských soutěží z důvodu protipandemických opatření se předpokládá, že mezi elitou zůstanou i napřesrok a sestup je mine. Stejně jako loni.


Autor: Jaroslav Galba, externí

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/kralovo-pole-vede-play-out-malomerice-se-vyhnou-sestupu-20210412.html