Královo Pole ovládlo házenkářské derby a ukotvilo Maloměřice u dna extraligy

Brno – Ze souboje dvou klubů z jednoho města mohl vyjít jen jeden vítězně. A v devátém kole extraligy házené se to povedlo Královu Poli, které na domácí palubovce porazilo v brněnském derby Maloměřice 30:22.

Ale výhra domácího Handballu Brno, jak zní oficiální název klubu z Králova Pole, se nerodila snadno. „Respektovali jsme kvalitu protivníka. V týdnu jsme měli několikrát přípravu s videem, kde jsem ukazoval, co a jak chceme hrát,“ líčil kouč královopolského celku Ivo Vávra.

„V první půli jsme to ale vůbec nesplnili,“ bědoval.

Po polovině duelu totiž svítil na světelné tabuli z domácího pohledu jen nerozhodný stav 13:13. „Přestože jsme odskočili na rozdíl čtyř branek, tak skrz fatální selhání jednotlivců jsme bohužel soka dostali znovu do hry,“ vykládal Vávra a pokračoval: „Nebýt těchto hrubých chyb, které se nesmí stávat, v prvním poločase jsme mohli vést klidně o sedm nebo osm branek a mohlo to být jednodušší.“

V táboře hostí panovala po úvodním poločase spokojenost. „Cítili jsme, že v té hře jsme daleko hladovější. Velkou část utkání jsme hráli tak, jak jsme chtěli a dokázali si aktivitou vynutit soupeřovy chyby,“ řekl hostující kouč Vít Musil.

Už před zápasem cítil, že v městském derby jeho svěřenci můžou získat první body, jelikož v úvodních osmi kolech zapsali jen samé porážky. „V prvním poločase jsme dotáhli náskok soupeře, byli jsme dobře nachystaní a věděli jsme, jak uspět,“ poznamenal Musil.

Jenže druhý poločas se zpíval v úplně jiné tónině, než by se mu líbilo. „Přišel náš zkrat, po kterém Královo Pole odskočilo na rozdíl pěti gólů,“ smutnil Musil.

Domácí tým zapnul na vyšší rychlostní stupeň. „V poločase jsme si v šatně ujasnili, že začneme předvádět to, co jsme si říkali na videu. Určitě nám pomohlo zařazení Martina Janíčka, který ukázal, že souboje jeden na jednoho mu jdou. Na hráče jsem apeloval, že Maloměřice mají problém právě v bráněních individuálních akcí,“ uvedl Vávra.

Přesto nebyl s výkonem ve druhé půlce brněnského derby spokojený. „Poté, co jsme zase odskočili soupeři, jsme zase předvedli, že stále nedokážeme udržet laťku, kterou jsme si nastavili. Zbytečně jsme se nechali vylučovat a začali dělat opět hloupé chyby v obraně, jaké nás pak stojí spoustu sil,“ podotkl Vávra.

Handball Brno si připsalo nakonec třetí výhru v sezoně a posunulo se z desáté pozice na devátou. „Spokojený jsem s vítězstvím, ale rozhodně ne s výkonem. Hráče jsem upozorňoval, jak se derby zápas může vyvíjet, že se najednou může všechno otočit,“ pravil Vávra.

Naopak Maloměřice si připsaly devátou porážku v devátém kole. „Duel se mi hodnotí těžce. Musím říct, že Kénik získal cenný skalp, protože to byl zápas, do kterého jsme šli se stoprocentní chutí,“ mrzelo Musila.

Deset minut před koncem ještě cítil, že šance pořád žije. „Ale neproměnili jsme vyložené šance a to znamenalo, že jsme si souboj nechali utéct větším brankovým rozdílem. Jsem rád za to, co kluci předvedli. Rozhodlo to, jak fyzicky náročnou hru jsme zvolili,“ dodal Musil.

„Maloměřice jdou rozhodně nahoru,“ povzbudil soka Vávra.

Královo Pole - Maloměřice 30:22

Poločas: 13:13.
Diváci: 720.
Sedmimetrové hody: Královo Pole 2 ze 4. Maloměřice 4 ze 4.
Top 3 střelci Králova Pole: 6 – Janíček Martin, 4 – Bosák Jakub, 4 – Koubek Lukáš
Top 3 střelci Maloměřic: 5 – Horák Radek, 4 – Hliničan Jan, 3 – Číž Vojtěch


Autor: Vladimír Formánek

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/kralovo-pole-ovladlo-hazenkarske-derby-a-ukotvilo-malomerice-u-dna-extraligy-20191110.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací