Konečně. Kometa po šesti porážkách v řadě zvítězila, porazila Hradec Králové

Konečně výhra. Hokejisté brněnské Komety v předposledním přátelském duelu oplatili Hradci porážku z prvního vzájemného zápasu, zvítězili 4:1 a přerušili šestizápasovou sérii porážek. Poprvé od svého návratu do Brna se prosadil Tomáš Vincour.

Na domácích bylo patrné, že proti Hradci chtějí opravdu uspět. „Bohužel se nám v první třetině nedařilo proměňovat šance, které jsme si vypracovali," posteskl si asistent brněnského kouče Kamil Pokorný.

Na gól Richarda Jarůška však Brňané zareagovali poměrně rychle, utkání vyrovnal Marek Kvapil.

Od druhé periody se roztrhl pytel s vyloučeními, Kometa opět často faulovala. „Vyloučených jsme dnes měli hodně, nedovolené zákroky však nebyly z frustrace nebo že by byly zbytečné, ale vyplynuly ze hry. Chtěli jsme opravdu uspět a Hradec hrál v obraně hodně důrazně. Navíc jsme si vyzkoušeli oslabení, které jsme odehráli velice dobře," podotkl Pokorný.

Přesilovou hru žádný z týmů nevyužil, Kometa ubránila i přes minutu dlouhé, dvojnásobné oslabení.

Závěrečnou dvacetiminutovku měli v režii domácí, poprvé se v dresu Komety prosadil brněnský rodák Tomáš Vincour. Necelých šest minut před koncem utkání se trefil Hynek Zohorna a na závěrečných 4:1 upravil Jozef Kováčik gólem do prázdné brány. „Pro sebevědomí hráčů je důležité, že jsme vyhráli. Po druhém gólu to z nich spadlo a hráli mnohem uvolněněji. Hráče bych chtěl pochválit, jeli na doraz a v zápase nic nevypustili. Vítězství nám dodá chuť do další práce," radoval se po výhře Pokorný.

Po skončení utkání si oba týmy vyzkoušeli i pětiminutové prodloužení tři na tři, ve kterém Kometa přidala další dva góly. Na závěr se jeli ještě samostatné nájezdy, které pro změnu ovládli hosté, výhru v nich Hradci vystřelil brněnský odchovanec Richard Jarůšek.

Brno tak po šesti porážkách v řadě slaví výhru. Generálka na extraligu čeká hokejisty Komety v úterý, na domácím ledě přivítá Znojmo.