Konec úspěšné série. Kometě proti neoblíbenému sokovi nepomohla ani zámořská esa

Měsíc a půl na domácím stadionu jen vyhrávali. Ve čtvrtek se úspěšná série hokejistů Komety na domácím stadionu skončila. Po šňůře pěti výher nestačili 3:6 na Vítkovice a s ostravským soupeřem prohráli i třetí utkání v tomto ročníku. Brňané celý zápas jen dotahovali, hosté se definitivně utrhli dvěma slepenými brankami ve třetí části a Kometě se v tabulce vzdálili na rozdíl šesti bodů.

Ostravané otevřeli skóre už ve třetí minutě, kdy hrubou chybu obránce Kučeříka potrestal přesnou střelou zblízka Chlán. Za domácí vyrovnal produktivní zadák Kevin Tansey, který v osmém utkání za Kometu vstřelil už svůj čtvrtý gól. Ve druhé části se Vítkovice dostaly do trháku, když se nejprve prosadil Marosz a po chybě brněnského brankáře Mateje Tomka také Krenželok. V poslední minutě vstřelil kontaktní branku Komety nejproduktivnější hráč extraligy Peter Mueller. Na začátku třetí třetiny sice srovnal Vincour, ale poté se v rozmezí necelé minuty a půl prosadil znovu Krenželok, následně Robert Flick a rozhodli o výhře Vítkovic. Vítězství hostů pečetil trefou do prázdné brány bývalý brněnský útočník Jan Hruška.

Autor: Václav Petrů