Kometu skolili její odchovanci, třemi body se blýskl obránce Dlapa

Po úterním vítězství 4:2 na ledě posledních Českých Budějovic si oddechli, když uspěli po třech porážkách v řadě. Jenže hokejisté brněnské Komety v pátečním duelu v domácí DRFG Areně podlehli v tabulce čtvrté Mladé Boleslavi 3:5 a v posledních devíti extraligových duelech se radovali jen třikrát.

„Zápasy jdou rychle po sobě a hráči toho mají hodně. Navíc přijel soupeř, který určitě má svou kvalitu. Byl tam od nás možná až přehnaný respekt,“ přiznal asistent brněnského kouče Jan Zachrla.

Mladá Boleslav rozhodla duel především ve druhé třetině. Kometu nejprve ve 23. minutě načal mladoboleslavský útočník Jakub Strnad, který využil přesilovou hru při vyloučení brněnské posily Petera Tršky. „Dali jsme krásný gól z přesilovky, který nás nakopl,“ potvrdil hostující kouč Pavel Patera.

Jeho svěřenci totiž od Strnadovy rány za osm minut a patnáct sekund vedli o další dvě branky. O ně se postarali hráči, kteří prošli mládežnickými kategoriemi brněnské Komety. Nejprve se prosadil Ondřej Dlapa, na něj navázal Adam Zbořil. „Zápas se lámal ve druhé třetině. Věděli jsme o kvalitách soupeře a že dávají góly z brejku. Připravovali jsme se, ale situace jsme špatně pořešili,“ líčil Zachrla.

Po rychlých gólech sáhl kouč Komety Libor Zábranský do složení útočných formací, když třeba do elitní trojice zamířil Vojtěch Němec. „Připadal jsem si tam jako osmnáctiletý kluk, zbytečně jsem odhazoval puky. Místo toho, abych si je podržel, se snažím někoho hledat,“ litoval Němec, jenž v pátek odehrál první utkání po léčbě zlomeného žebra.

Přesto zásah do sestavy pomohl k brance na 1:3, o kterou se postaral Silvester Kusko. V 52. minutě dal Brnu naději americký snajpr Peter Mueller. „I když jsme pak šance měli a vytvořili si tlak, tak ve druhé třetině nám zápas utekl na velkou vzdálenost a těžko jsme se s tím vypořádávali,“ připomněl Zachrla.

Na Muellerovu parádu do horního rohu branky zareagoval druhým gólem v utkání Dlapa, v utkání připsal ještě třetí bod za asistenci. Kdy byl naposledy tak úspěšný? „To bychom museli hledat v juniorce nebo v dorostu,“ usmál se a dodal: „Třeba jsem se vystřílel na další tři sezony."

Na výhře Mladé Boleslavi nic nezměnil ani zásah Tršky. V 60. minutě se totiž do prázdné branky trefil David Cienciala. „Holt se teď nedaří, prohráváme zápasy o gól, musíme hrabat naplno a zlomit to,“ burcoval pětatřicetiletý Němec.

Brňané se aktuálně nacházejí v extraligové tabulce na devátém místě. Další zápas sehrají v neděli od pěti hodin odpoledne na domácím ledě proti ostravským Vítkovicím, které z jedenácté příčky ztrácejí na Kometu šest bodů.

Kometa Brno - Mladá Boleslav 3:5 (0:0, 1:3, 2:2)

Branky a nahrávky: 40. Kusko (Valský, Mueller), 52. Mueller, 59. Trška (Holland, Mueller) – 23. J. Strnad (Claireaux, Cienciala), 26. Dlapa (Bičevskis), 31. A. Zbořil (Šťastný, Šidlík), 57. Dlapa (Claireaux, Cienciala), 60. Cienciala (Dlapa).
Rozhodčí: Pražák, Horák – Malý, Pešek.
Vyloučení: 4:2.