Kometě přihrál výhru v Plzni raketový start, dál vede tabulku

Jízda nekončí. O čtvrtém vítězství Komety v novém extraligovém ročníku v pátek v Plzni bylo v podstatě jasno už po první třetině, kterou hosté vyhráli o tři góly. Ze západu Čech si brněnští hokejisté nakonec odvezli vítězství 6:3 a s plným počtem dvanácti bodů po čtyřech kolech vedou domácí nejvyšší soutěž. „Měli jsme skvělý vstup do utkání, pomohla k tomu naše dobrá produktivita, když nám tam spadlo skoro všechno, střely byly přesné," liboval si asistent brněnského kouče Kamil Pokorný.

Poukázal tak na úvodní dvacetiminutovku, ve které jeho svěřenci nasázeli Plzni tři góly za prvních devět minut. Postupně se trefili Leoš Čermák, Marek Kvapil a z trestného střílení Martin Dočekal, který bleskově zareagoval na snížení domácího Davida Stacha. „Je to velká škoda, myslím si, že jsme nezačali úplně špatně, jenže Brnu tam napadalo v podstatě úplně všechno," posteskl si plzeňský útočník Jakub Koreis, který až do léta hájil právě barvy Komety.

První část hry hosté vyhráli dokonce 4:1, když pohotovou střelou zápěstím podruhé v zápase skóroval Dočekal.

I když domácí ve druhé části hry díky Dominiku Kubalíkovi snížili, Kometa nepřipustila zdramatizování situace a v závěrečné části hry patrně definitivně pohřbil domácí naděje Martin Zaťovič pátou brankou. „Vždycky když jsme se vraceli do hry, tak se Kometě zase podařilo hned odskočit, čímž náš odpor zlomila," kroutil hlavou Koreis.

To už ovšem hájil brněnskou branku Karel Vejmelka, který pro třetí třetinu vystřídal Marka Čiliaka. Brněnská jednička odstoupila kvůli zdravotnímu problému. „Jeho zranění nás mrzí, protože chytal výborně, ale
i Karel Vejmelka si vedl dobře," ocenil Pokorný výkon náhradníka.

Talentovaný brněnský gólman lovil puk ze sítě po střele bývalé znojemské hvězdy Coltona Yellow Horna, výsledek ovšem pečetil svojí druhou brankou v zápase kapitán Komety Čermák. „Domů jedeme velice spokojení. Ve druhé třetině jsme chtěli hrát disciplinovaně, soupeře jsme až moc často pouštěli do šancí. Ve třetí třetině jsme si věřili, toto mužstvo je zkušené a dotáhlo to do vítězného konce," zhodnotil Pokorný, který se svými kolegy na lavičce poslal k ostrému debutu v nejvyšší soutěži také šestnáctiletého beka Libora Zábranského.

Brno tak odsoudilo Plzeň ke třetí porážce v řadě a čekání na první bod. „Kometa má letos skvělé mužstvo. Teď se nám nedaří, musíme ale zvednout hlavu a kluky podpořit za dobrý výkon ve druhé třetině," burcoval své mužstvo plzeňský asistent trenéra Ladislav Čihák.

Kometa se pokusí o prodloužení vítězné série v neděli, kdy hraje v DRFG Areně od pěti hodin odpoledne s Vítkovicemi.

HC Škoda Plzeň – HC Kometa Brno 3:6 (1:4, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 9. Stach (T. Svoboda), 35. D. Kubalík (Kracík), 56. Yellow Horn (Koreis) – 5. Čermák (J. Káňa, Dočekal), 6. M. Kvapil (M. Erat, Nečas), 9. Dočekal (TS), 14. Dočekal (J. Káňa), 46. Zaťovič (Haščák, V. Němec), 59. Čermák (J. Káňa)

HC Škoda Plzeň: Machovský (od 6. Polívka) – D. Sklenička, P. Kadlec (A), Pulpán (A), Čerešňák, Moravčík, Kubka – T. Svoboda, Stach, Kratěna © – D. Kubalík, Kracík, Indrák – Lev, Hrnka, Schleiss – Johnson, Koreis, Yellow Horn.

HC Kometa Brno: Čiliak (od 41. Vejmelka) – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, Zábranský – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – J. Káňa, Čermák ©, Dočekal – Dymáček, Hruška (A), H. Zohorna – T. Vondráček.