Kometa zdolala Jágra a spol. a potvrdila posun v tabulce. Mueller dal dva góly

Po středeční výhře 4:2 v Liberci poskočili v extraligové tabulce o čtyři místa. A v pátek hokejisté Komety získali další tři body, když na domácím ledě zdolali Kladno 5:2. K druhému vítězství v řadě pomohly Brňanům tři góly z přesilové hry ve třetí třetině a v nejvyšší české soutěži se posunuli na osmou příčku.

Zápas s Rytíři gólově odstartoval už ve čtvrté minutě Tomáš Šoustal, který odehrál svůj první domácí zápas po návratu z hostování v Českých Budějovicích. Dobrý start do duelu potvrdil obránce Marek Ďaloga střelou do prázdné brány. „Měli jsme výborný vstup do utkání, dostali jsme se do vedení 2:0 a mohli jsme ho klidně navýšit, ale to se nepovedlo. Celkově bych první třetinu hodnotil jako velmi dobrou,“ řekl kouč Komety Jiří Kalous.

Výbornou první třetinu vystřídala druhá část, v níž byl Kladenských plný led. Nejprve snížil tvrdou ranou Tomáš Plekanec, jenž dřív za Kometu odehrál šestasedmdesát utkání. Po brance Ladislava Zikmunda se pak šlo do šaten za vyrovnaného stavu. „Ve druhé třetině jsme se parádně vrátili do zápasu, takhle bychom si představovali naši hru,“ liboval si asistent trenéra Rytířů Jiří Burger.

První zápas Komety s Kladnem v této sezoně hraný v Chomutově, kde Středočeši nastupují ke svým domácím duelům, skončil po přestřelce vítězstvím Brna 6:5 v prodloužení. K velkému počtu branek jako v Chomutově nasměroval ve třetí třetině Kometu Tomáš Vincour.

Ten zaznamenal vítěznou trefu z přesilové hry. „Pro mě osobně byla velká úleva, že jsem dal gól. Šancí jsem měl dost a nikdy to tam nespadlo, takže jsem za to rád, ale je to výborná práce celé pětky na ledě,“ uvedl Vincour, jehož střelecký půst trval čtyři zápasy.

V poslední části hry Kladenští potvrdili svou mizernou úspěšnost bránění oslabení, v čemž jsou vůbec nejhorší v soutěži. Ze tří přesilových her hokejisté Komety proměnili všechny. Dvěma brankami se blýskl nejproduktivnější hráč Brna Peter Mueller a čtyři asistence si připsal Michal Krištof. „Bylo důležité, že druhá třetina na nás nenechala následky hlavně po psychické stránce. Kluci bojovali a rvali se o to, aby vítězství zůstalo doma,“ uzavřel Kalous.

Další zápas čeká Kometu v neděli od pěti hodin odpoledne v Olomouci. Hanáci dosud získali stejně bodů jako Brno, přičemž mají o zápas míň.

Kometa Brno - Rytíři Kladno 5:2 (2:0, 0:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. T. Šoustal (Kučeřík, Meluzín), 11. Ďaloga (Krištof, R. Holland), 43. Vincour (Bartejs, Krištof), 44. P. Mueller (Krištof, Vincour), 57. P. Mueller (Bartejs) – 31. Plekanec (Račuk, K. Wood), 34. Zikmund (Dotchin, K. Wood).
Rozhodčí: Šír, Vrba – Axman, Kajínek.
Diváci: 1000.

HC Kometa Brno: J. Sedláček (Tomek) – Ďaloga, R. Holland, Kučeřík, Bartejs, Gulaši (A), L. Forman, D. Mikyska – Zaťovič (C), Krištof, P. Mueller (A) – R. Pavlík, A. Zbořil, L. Horký – Ostřížek, Rákos, Vincour – T. Šoustal, Meluzín, Süss.
Rytíři Kladno: Bow (Stahl) – Kehar, Dotchin (A), K. Wood, Ticháček, J. Suchánek (A), Baránek, Donaghey – Zikmund, Plekanec (C), Jágr – Hlava, Filip, M. Indrák – Machala, A. Kubík, M. Beran – Kristo, Račuk, Melka.

Autor: Lukáš Solař, externí