V dresu Komety zářil především zkušený forvard Vojtěch Němec. Ten se po Novém roce vrátil do Brna po třech letech a svou šanci na ledě dostal poprvé v neděli 10. ledna, kdy Kometa prohrála doma 2:3 po prodloužení s Plzní. Na premiérové kanadské body v této sezoně čekal právě do zápasu proti Liberci.

Při třetím letošním extraligovém startu se pětatřicetiletý forvard prosadil hned dvakrát. První trefu mu připravil ve třinácté minutě už osmnáctou asistencí v této sezoně Klepiš. Při druhém zásahu tečoval ránu zadáka Ralfse Freibergse. „První část jsme měli pod kontrolou a kromě gólu jsme se dostali i do dalších šancí, kterými jsme utkání mohli skoro rozhodnout,“ uvedl Zachrla.

Kometa poprvé ztratila vedení ve druhé třetině, kdy ve 25. minutě vyrovnal na 1:1 liberecký útočník Radan Lenc. Domácí celek poslal duel do prodloužení až minutu před koncem, kdy se při hře bez brankáře prosadil Jaroslav Vlach. „Ve třetí třetině jsme byli hodně pasivní, Liberec se chopil iniciativy a závěr jsme příliš nezvládli,“ pravil Zachrla.

Bílí Tygři přestříleli Kometu v utkání vysoko 43:19. „Znovu jsme doplatili na slabší produktivitu, ale jsem rád, že jsme v závěru dokázali vyrovnat. Hráči si za tím šli a gól si zasloužili,“ prohlásil liberecký kouč Patrik Augusta.

Brněnský brankář Karel Vejmelka zaznamenal v utkání úspěšnost zákroků 95,24 procenta. „Pokud chcete vyhrávat zápasy, tak se vám musí sejít všechno dohromady, vycházet od gólmana přes beky až k útočníkům. Vše musí zapadat do systému. Nevyzdvihoval bych jen Karla, ale určitě to je kvalitní brankář. Na výhře má velký podíl,“ přiznal Zachrla.

Liberec prohrál po samostatných nájezdech podruhé za sebou. V úterý padl ve Zlíně 3:4. „S prohrou proti Kometě samozřejmě nejsme spokojeni, ale při tom, jak se utkání vyvíjelo, jsme rádi i za bod,“ uvedl trenér pátého extraligového týmu.

Brňané brali aspoň bod už v sedmém utkání v řadě a v neúplné tabulce se nacházejí na devátém místě. Na osmé Pardubice ztrácejí tři body, přičemž mají o zápas míň.

Další duel čeká Kometu v neděli od pěti hodin odpoledne na domácím ledě proti Hradci Králové.

Bílí Tygři Liberec - Kometa Brno po sam. nájezdech (0:1, 1:1,1:0 - 0:0 - 0:2)

Branky a nahrávky: 25. Lenc (T. Hanousek, Rosandić), 60. J. Vlach (Rosandić, Lenc) – 13. V. Němec (Klepiš, Valský), 37. V. Němec (Freibergs, Zaťovič), Klepiš proměnil rozhodující nájezd.
Rozhodčí: Hradil, Svoboda – Hynek, Votrubec.
Vyloučení: 1:3.