Kometa soužila mistra. V nájezdech ji ale srazil smělý teenager

Bez osmi hráčů základní sestavy nastoupili do vánočního duelu na domácím ledě hokejisté mistrovského Třince proti Kometě. Brňané sice nad oslabeným soupeřem dvakrát vedli, ovšem nakonec prohráli 2:3 po samostatných nájezdech.

Výhru Ocelářům vystřelil v nájezdech debutující junior Pavel Matěj, jenž se trefil dvakrát. Brňané naopak nenavázali na středeční výhru nad Pardubicemi a v extraligové tabulce jsou pátí se stejným počtem bodů, jako mají šesté Vítkovice a sedmá Mladá Boleslav. „Bylo to vyrovnané utkání, šance byly na obou stranách. Ve třetí třetině jsme měli možnost jít do vedení 3:1, to se ale nestalo a Třinec vyrovnal. Bod z ledu lídra tabulky je vynikající a doufám, že budeme ve výkonech pokračovat,“ pravil trenér Komety Jiří Kalous.

Skóre duelu otevřel v páté minutě brněnský kapitán Martin Zaťovič, když si puk za brankovou čáru srazil vyrážečkou gólman Třince Ondřej Kacetl. I vyrovnávací gól Třince padl nevšedně. Tomáš Marcinko dostal puk za záda brněnského brankáře Jakuba Sedláčka střelou odzadu s pomocí brusle gólmana Komety.

Vedení na stranu hostů vrátil svým druhým gólem ve třetím utkání za Brno obránce Kevin Tansey, jenž poslal puk do skrumáže a ten se odrazil od hole domácího Jana Zahradníčka do brány. „Až na výjimky jsme v utkání tahali za kratší konec. Byla znát absence hráčů základní sestavy kvůli nemoci,“ pravil trenér Třince Václav Varaďa. Domácím se ale i v okleštěné sestavě povedlo vyhrát. V 52. minutě srovnal Patrik Hrehorčák a bonusový bod Ocelářům vystřelil dvěma proměněnými nájezdy Matěj. „Je šikovný na hokejce, někdy je to wow efekt. Poslal to tam velmi dobře a dal bod navíc. Jsme rádi za to vítězství, za dané situace je proti týmu, který sbírá body, kde se dá, velmi cenné. Doufám, že tak budeme pokračovat do konce kalendářního roku,“ poznamenal kouč Varaďa. I třetí utkání Komety s Třincem v sezoně tak skončilo výsledkem 3:2. V prvním hraném v září na ledě Třince vyhrálo tímto výsledkem v prodloužení Brno, v poslední říjnový den na ledě Komety se z výhry 3:2 v normální hrací doby radovali Oceláři a nyní si radost stejným výsledkem ale až v samostatných nájezdech zopakovali. Brňany čeká do konce kalendářního roku už pouze čtvrteční souboj v Plzni, která je v tabulce o příčku a osm bodů výš.

Třinec - Kometa Brno 3:2 sn.

Třetiny: 1:1, 0:1, 1:0 – 0:0.
Branky a nahrávky: 14. Marcinko (M. Doudera, O. Kovařčík), 52. Hrehorčák (Dravecký), rozh. náj. Matěj – 5. Zaťovič, 33. Tansey (Krištof, Vincour).
Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Lučan, Kis.
Vyloučení: 2:4.