Odplatu za říjnovou porážku 3:7 na domácím ledě zařídil kanonýr Komety Peter Schneider, jenž v přesilové hře ve 49. minutě vstřelil devátou branku v letošní sezoně. V extraligové tabulce střelců mu patří desátá pozice, z Brňanů je nejlepší. „Jsme šťastní a rádi, že jsme to tady nakonec zvládli,“ uvedl asistent brněnského kouče Jiří Horáček.

Brněnská lavička bez nemocného hlavního kouče a současně majitele klubu Libora Zábranského předvedla ve čtrnácté minutě důležité rozhodnutí. Po gólu plzeňského útočníka Jaroslava Kracíka totiž využila možnosti branku přezkoumat a rozhodčí ji nakonec neuznali, protože brankář Lukáš Klimeš už měl puk v lapačce. „Hned jsme reagovali. Komunikujeme s klukama, kteří jsou na tribuně. Situaci jsme konzultovali a po jejich intervenci do toho šli. Výzva byla úspěšná,“ liboval si Horáček.

Brňany k výhře nasměroval v osmnácté minutě obránce Jakub Zbořil, jenž si po přihrávce Jakuba Klepiše připsal první trefu v letošní sezoně. Gólman Klimeš pustil jen jednu branku z osmadvaceti střel, když ho překonal Filip Suchý. „Celý tým skvěle pracoval a gólman to všechno podpořil. Všichni makali jeden za druhého, bojovností jsme výsledek urvali,“ řekl Horáček.

Kometa se tak udržela v tabulce na deváté pozici, kde se čtrnácti body ztrácí na osmé Vítkovice pět bodů.

Plzeň po třetí porážce v sezoně opustila vedoucí příčku a je druhá. „Nevím, jestli Brno hrálo tak dobře, nebo my tak špatně, ale z naší strany to nebyl povedený výkon. Především hra s kotoučem byla špatná. Nevěříme si a lehce o něj přicházíme,“ smutnil asistent plzeňského kouče Jiří Hanzlík.

Další duel čeká brněnské hráče v neděli na domácím ledě s Libercem, utkání startuje v pět hodin odpoledne.

Plzeň - Kometa Brno 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 42. Suchý (Gulaš) – 18. J. Zbořil (Klepiš, L. Horký), 49. Schneider (P. Holík, J. Zbořil).
Rozhodčí: Svoboda, Pražák – Pešek, Gerát.
Střely na branku: 28:29.
Vyloučení: 5:5.