Kometa se zapsala do historie! Jsme na koni, hlásí po postupu Vejmelka

Další velký příběh napsali hokejisté brněnské Komety. Rozhodující páté klání předkola play-off na ledě Vítkovic ovládli 3:1 a stali se čtvrtým týmem v historii samostatné extraligy, který otočil sérii z 0:2 na konečných 3:2 na zápasy. Brňané postoupili do čtvrtfinále, v němž se od soboty v souboji dvou posledních mistrů utkají s Třincem.

„Jsme šťastní, že jsme těžký zápas zvládli a splnili, co jsme si řekli po druhém zápasu. V jeho třetí třetině jsme konečně začali hrát jako Kometa a tam se série zlomila,“ radoval se asistent brněnského trenéra Jiří Horáček.

Hosty k výhře nasměrovala nezvykle rychlá trefa. V předešlých duelech se Brňané v utkání poprvé prosadili až ve třetí třetině. Tentokrát udeřili už v první minutě, kdy brankáře Vítkovic Daniela Dolejše překvapil střelou z otočky Jakub Valský. „Hodně nám to pomohlo. V předcházejících zápasech jsme dostávali první gól a pak trochu taháte za kratší konec a bere to síly. Nyní jsme měli výhodu,“ uvedl jeden z brněnských hrdinů série, brankář Karel Vejmelka.

Kometa měla ideální příležitost vedení navýšit. Ve třinácté minutě totiž napálil brněnský obránce Rhett Holland Dolejšovu masku a ten na pět hracích minut opustil led. Mezi tři tyče nastoupil šumperský gólman Marek Peksa, jenž si v jedenatřiceti letech odbyl extraligovou premiéru. Domácí podržel, když při brněnském tlaku neinkasoval.

Ještě do návratu Dolejše si naopak vybral slabší chvilku jeho protějšek Vejmelka, jenž pustil za svá záda kotouč po střele Petra Fridricha ze záporného úhlu. A bylo srovnáno. Rozhodující slovo ovšem měl probuzený kanonýr Peter Mueller, který ke konci druhé třetiny přesnou střelou využil přesilovku. „Věřil jsem klukům, že ten postupový gól dáme my,“ uvedl Vejmelka.
Razítko na výhře vystavil gólem do prázdné brány kapitán Martin Zaťovič.

Kometa postoupila do čtvrtfinále, v němž se od soboty utká s favorizovaným Třincem. „Jsme na koni a myslím, že je slušně potrápíme. Budeme chtít uspět,“ dodal Vejmelka.

Vítkovice - Kometa Brno 1:3

Třetiny: 1:1, 0:1, 0:1.
Branky a nahrávky: 18. Fridrich (Dej, Werbik) – 1. Valský (Vincour, Rákos), 38. Mueller (Zámorský), 59. Zaťovič (Mueller, P. Holík).
Rozhodčí: Pešina, Hejduk – Ondráček, Špůr.
Vyloučení: 3:2.
Vyšší tresty: 0:0.