Kometa posiluje. Obranu vyztuží Mozík, útok oživí talentovaný Slovák

Zvučné jméno do defenzivy hlásí hokejová Kometa. Obranu vyztuží osmadvacetiletý obránce Vojtěch Mozík, který se po šesti letech vrací ze zahraničí, kde naposledy nastupoval za čínský Kunlun v KHL. Do útoku Brno přivedlo talentovaného jedenadvacetiletého útočníka Andreje Kollára z Nitry.

Reprezentační obránce z olympiády v roce 2018 Mozík si krátce zahrál za New Jersey Devils v NHL. Kromě toho taky oblékl dres Podolsku v KHL a Färjestadu ve švédské elitní soutěži, nyní se vrací do české extraligy. „Vojtu Mozíka znám z národního týmu, kde jsme spolupracovali. Potkávali jsme se také jako soupeři v KHL a byli jsme spolu v kontaktu. Vím, co je to za typ hráče. Je důrazný, výborný v defenzivě, zároveň hokejista, který umí podpořit útok a má kvalitní střelu. Jeho zkušenosti se budou velmi hodit do vypjatých bojů,“ uvedl pro klubový web trenér Komety Jiří Kalous.

Další nová akvizice Kollár bojoval na kempu slovenské reprezentace o účast na světovém šampionátu v Rize, který mu nakonec unikl. Za sebou má povedenou sezonu ve slovenské extralize v dresu Nitry, kde nasbíral třiatřicet bodů v devětačtyřiceti zápasech. „Kollár je mladý hokejista s velkým potenciálem. Tým chceme stavět tak, aby každý měl svou roli a typově nám hráči seděli do týmu. Je to hokejista, který je schopný zaskočit i na křídle, ale prioritně ho bereme jako centra. Je to bruslivý hráč, hodně důrazný s fyzickým fondem, silný na puku, což je přesně hokejista, kterého jsme hledali, a hodí se do dnešního moderního hokeje,“ uvedl Kalous.


Autor: Václav Petrů

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/hokej_region/kometa-brno-nove-akvizice.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací