Kometa lovila na severu. Přichází bývalý hráč Znojma a Koblížkův parťák

Akvizici z nečekaného místa hlásí hokejisté Komety. Brněnský tým posílí čtyřiatřicetiletý finský centr Kim Strömberg, jenž v sezoně 2012/2013 hrál za znojemské Orly. V posledním ročníku nastupoval po boku další jihomoravské akvizice Radka Koblížka ve finském KooKoo. S patnácti body v šestnácti duelech byl třetím nejproduktivnějším hráčem soutěže v play-off.

Strömberg se tak stává pátým finským hráčem Komety, prvním od konce oblíbeného brankáře Sasa Hoviho. „Mluvil jsem s Radkem Koblížkem a řekl mi o Brnu jen ty nejlepší věci. Jsem šťastný, že jsme se s Kometou domluvili a už se moc těším. Po sezoně jsem rozmýšlel, co dál a vyhodnotil jsem, že extraliga, respektive Kometa, bude pro mě nejlepší volbou. Radek mi vyprávěl hodně o fanoušcích v Brně a také o kultuře. Říkal, že je na zápasech neskutečná atmosféra a že se mám na co těšit. Opravdu se na to těším, stejně jako na celé město. Popsal bych se jako komplexní hráč. Teď hraji jako centr, ale většinu své kariéry jsem nastupoval i na křídle," uvedla nová posila pro klubový web.

Rodák z Helsinek si už zkusil kromě Finska a Znojma angažmá ve slovenském Popradu, italském Bolzanu, rakouském Klagenfurtu, dánském Herningu a švédském Oskarshamnu. Ve Znojmě nasbíral 39 bodů v 53 zápasech, dalších pět přidal v pěti zápasech play-off.

Autor: Václav Petrů
Zdroj: https://brnensky.denik.cz/hokej_region/kim-stromberg-posila-znojmo.html