Jsem proti běhání. Hráči si sáhli na dno, říká nový guru Komety na kondici

Posledních osm týdnů je pořádně bolelo. Hokejisté brněnské Komety oproti loňskému roku trávili víc lopotných chvil v posilovně při první fázi přípravy. Ve čtvrtek ji zakončili tréninkem na ledě Sportcentra Lužánky. „Když jsem byl v Rusku, říkal jsem si, že tamější hráči mají větší úsilí než v naší extralize, ale když jsem viděl, jak se snažili kluci v Brně, tak je to srovnatelné,“ vyzdvihl pracovní morálku svých svěřenců nový kondiční kouč brněnského celku Martin Iterský.

Třiatřicetiletý trenér má působivý životopis, připravoval hokejisty národního týmu, juniorské reprezentace, Magnitogorsku v ruské KHL nebo Sparty, nyní jeho namáhavé dávky podstupují hokejisté Komety. „Tréninky byly opravdu dost náročné, jednou týdně jsme se připravovali i trojfázově. Ale máme skvělého trenéra, který ví, co dělá a budeme tak dobře připraveni na novou sezonu,“ uvedla talentovaná slovenská akvizice Komety Andrej Kollár.

Šlo tak o výraznou změnu oproti loňskému roku, kdy se Brňané po odchodu Miloše Peci připravovali bez specializovaného kondičního trenéra.

Oproti loňsku Brňané pilovali především silovou připravenost. „Jsem docela dost proti běhání. Pohyb hokejistů je specifický se změnami směru. Celý rok jsou zavření v bruslích a mají ploché nohy. V této fázi přípravy je třeba, aby hráči nabrali sílu, z níž se potom nabírá výbušnost a rychlost. Kondici jsme ale získali taky, ovšem jinak než jen během. Hlavně pomocí airbiků (specializovaných rotoped se vzduchovou brzdou – pozn. red.), kondičních silových tréninků a velmi krátkých sprintů. Už stometrová vzdálenost je pro spoustu kluků příliš velká, hokejisti na rozdíl o fotbalistů neumějí běhat. Hráči si sáhli na dno, ale hlavní část kondiční přípravy bude na ledě,“ podotkl Iterský.

Organizovaný dril se netýkal hráčů s individuálním plánem, mezi něž patří Peter Mueller s Rhettem Hollandem, slovenský zadák Marek Ďaloga nebo kapitán Martin Zaťovič. „Petr Holík se s námi připravoval částečně,“ přiblížil Iterský.

Brňané si pod jeho velením po konci suché přípravy dlouho neodpočinou. „Systém v Česku založený na několikatýdenní pauze mezi suchou a letní přípravou je nesmyslný. Kluci teď dostanou krátké volno a týden si budou plnit individuální plán. 19. července se sejdou ke společné přípravě na ledě,“ doplnil Iterský.


Autor: Václav Petrů

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/hokej_region/martin-itersky-kometa-brno-priprava.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací