Jen přesilovkové góly nestačily. Kometu sestřelil Černoch

V prvním utkání nového ročníku hokejové extraligy prohrála brněnská Kometa na karlovarském ledě 3:4.

Brňané měli výborný začátek, když vedli 2:0, jenže pak doplatili na přísné vyloučení Hollanda ve vlastním oslabení. Domácí využili přesilovky 5 na 3 a poté i 5 na 4.

Všechny branky v první třetině padly právě v přesilových hrách. Další kuriozitou byly čtyři góly Jiřího Černocha. K tomu rozhodujícímu mu pomohl tečí obránce Gulaši. „Jsem v šoku, nevím co říct. Výhra je ale pro nás hrozně cenná,“ uvedl čtyřgólový hrdina utkání.

Kometu mohla těšit alespoň produktivita v početní výhodě, protože v Karlových Varech využila všechny tři nabídnuté přesilovky. V jedné z nich se trefil i navrátilec Marcel Haščák. "Měli jsme dobrý začátek, pak byla škoda našich vyloučení, při nichž domácí vyrovnali. Snařili jsme se, makali, myslím, že se nemáme za co stydět. Věřím, že příště to bude i výsledkově lepší," uvedl slovenský reprezentant ve službách Komety.

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 4:3 (2:3, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Černoch (T. Rachůnek, Flek), 16. Černoch (T. Rachůnek, Hladonik), 22. Černoch (Parkkonen, Koblasa), 35. Černoch (Kohout) - 4. L. Horký (P. Holík, Bartejs), 12. Haščák (Krištof, Ďaloga), 20. Kollár (P. Holík, Bartejs).
Rozhodčí: Hodek, Pešina - Ondráček, Špůr.
Vyloučení: 3:3.
Využití: 2:3.
Diváci: 2139.

Karlovy Vary: F. Novotný - Plutnar, Parkkonen, Pulpán, Dlapa, Hanousek, Havlín, Weinhold - Flek, Hladonik, T. Rachůnek - O. Beránek, Kulich, Průžek - Kohout, Černoch, Koblasa - Vondráček, Osmík, Redlich. Trenér: Pešout.
Kometa Brno: Tomek - Bartejs, Ďaloga, Holland, Kučeřík, Mikyska,Gulaši - Horký, P. Holík, Zaťovič - Mallet, Krištof, Haščák - Pavlík, Kollár, Kusko - Šoustal, Rákos, Magee - Dočekal. Trenér: Kalous.


Autor: Antonín Zabloudil

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/hokej_region/jen-presilovkove-goly-nestacily-kometu-sestrelil-cernoch-20210908.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací