Jako za zlatých časů. Čiliak vychytal Boleslav a Kometa slaví

První nulu v bráně Komety od druhého čtvrtfinále play-off extraligy 2019 proti Hradci Králové nevychytal, přesto byl ústředním mužem zápasu. Gólman Marek Čiliak přispěl devětatřiceti úspěšnými zásahy k domácí výhře Brna 2:1 nad Mladou Boleslaví.

„Chytá výborně, jsme rádi, že přišel ve formě. Potvrdil, jak v bráně umí,“ chválil trenér Komety Jiří Kalous matadora, jenž dostal přednost v bráně i ve třetím duelu po svém comebacku a slavil první výhru.Brňané v utkání dopláceli na vyloučení a spoustu času strávili v oslabení.

O výhře rozhodli dvěma slepenými brankami v závěru první části. Nejprve v sedmnácté minutě využil jednu ze dvou přesilovek Komety v zápase Martin Zaťovič, jenž do brány tečoval střelu Vladimíra Rotha od modré čáry. O šestnáct vteřin později přišla velká chvíle Otakara Šika, jenž se trefil nadvakrát zblízka a vstřelil svůj první gól v dresu Komety. „Asi jsem se dobře vyspal, ale do tohoto utkání jsem šel s tím, že jsem si věřil jako zatím nikdy předtím. Kluci mě taky povzbuzovali,“ radoval se jedenadvacetiletý útočník.

Ve druhé části přišly hvězdné Čiliakovy chvíle. Ačkoli je Kometa podle počtu trestných minut nejslušnějším týmem extraligy, včera rozhodčí rozdal Brňanům hned sedm trestů, čtyři z nich ve druhé třetině. „Ubráněná oslabení nám dala šanci vyhrát zápas. Byl to klíčový faktor ke třem bodům,“ pokyvoval Kalous. Hosté zápas zdramatizovali v poslední desetiminutovce. Nulu Čiliakovi zhatil Jan Stránský přesnou střelou k zadní tyči po rychlém protiútoku. Hosté následně v závěru Kometě zatopili, ale další gól nedali. „Nemůžu hráčům něco vyčítat. Dali jsme do utkání, co se dalo. Zápas rozhodl druhý inkasovaný gól, kterého je škoda,“ pravil trenér Středočechů Radim Rulík, jehož na střídačce po nečekaném odchodu Pavla Patery doplnil bývalý brněnský kouč Petr Haken.

Kometa se díky výhře katapultovala z desáté na osmou pozici tabulky. Další zápas sehraje až v pátek jedenáctého února v Pardubicích už také bez klíčového slovenského obránce Marka Ďalogy. Ten jako poslední z tria brněnských Slováků nominovaných na olympiádu v úterý naskočil. Michal Krištof měl pozitivní test na covid a Matej Tomek je s národním týmem.

Kometa Brno - Mladá Boleslav 2:1

Třetiny: 2:0, 0:0, 0:1.
Branky a nahrávky: 17. Zaťovič (Roth, L. Horký), 18. Šik (Ostřížek, Rákos) – 53. J. Stránský (Bičevskis, Ševc).

Kometa Brno: Čiliak – Kučeřík, Roth, Ďaloga, R. Holland, Gulaši (A), Bartejs, Tansey – Zaťovič (C), P. Holík, P. Mueller (A) – Kollár, A. Zbořil, L. Horký – Meluzín, Malý, Šalé – Ostřížek, Rákos, Šik.
Mladá Boleslav: Krošelj – Jánošík, Ševc (C), D. Moravec, Pláněk (A), Pavel Pýcha, Fillman, Bernad – Kantner, Fořt, D. Šťastný – Pospíšil, Kotala, Kelemen – O. Flynn, O. Najman, P. Kousal – Grim, Bičevskis, J. Stránský (A).

Autor: Václav Petrů